بازی لیزر تگ در ایران

برنامه ۴۵۰ میلیارد دلاری كره برای ساخت بزرگترین پایگاه تراشه سازی جهان

برنامه ۴۵۰ میلیارد دلاری كره برای ساخت بزرگترین پایگاه تراشه سازی جهان به گزارش لیزر تگ کره جنوبی با رونمایی طرح هایی به ارزش حدود ۴۵۰ میلیارد دلار برای ساخت بزرگترین پایگاه تراشه سازی جهان در یک دهه آینده، در رقابت جهانی برای برتری در این فناوری مهم به چین و آمریکا پیوست.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، تحت نقشه راهی که توسط دولت کره جنوبی تهیه شده است، شرکتهای سامسونگ الکترونیکس و اس کی هاینیکس بیشتر از ۵۱۰ تریلیون وون سرمایه گذاری در تحقیقات و تولید نیمه رسانا را در یک دهه آینده تا سال ۲۰۳۰ هدایت خواهند کرد. آنها در بین ۱۵۳ شرکتی خواهند بود که در تلاش یک دهه ای برای پشتیبانی از مهم ترین صنعت این کشور از نظر اقتصادی مشارکت خواهند داشت.

سامسونگ هزینه های خویش را به میزان ۳۰ درصد افزایش داده و تا سال ۲۰۳۰ به ۱۵۱ میلیارد دلار می رساند. پارک جونگ هو، یکی از مدیران عامل هاینیکس در جریان جلسه با رئیس جمهور کره جنوبی اعلام نمود این شرکت برای توسعه تاسیسات فعلی خود ۹۷ میلیارد دلار علاوه بر ۱۰۶ میلیارد دلار برای چهار کارخانه جدید در یونگین هزینه خواهد نمود.

تلاش کره جنوبی با اقدامات آمریکا، چین و اتحادیه اروپا برای تقویت توانمندیهای نیمه رسانای خود به دنبال کمبود جهانی تراشه و بارز شدن صدمه پذیری صنایع جهانی از وابستگی به معدودی تولیدکننده آسیایی همزمان شده است. کمبود تراشه حالا از بخش خودروسازی به تلفنهای هوشمند و نمایشگرها رسیده و نیمه رساناها را در صدر اولویتهای دولتهای جهان از واشنگتن تا بروکسل و پکن قرار داده است.

وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی اعلام نمود دولت برای تشویق صنعت داخلی مشوقهایی مانند تخفیفهای مالیاتی، نرخهای بهره پایینتر، تسهیل مقررات و زیرساخت تقویت شده فراهم می آورد و امیدوار است تراشه سازان کره ای فاصله خود با رقبای قدرتمند جهانی را کم کنند. دولت همینطور تأمین آب کافی برای ۱۰ سال آینده در منطقه هدف گرفته شده را تضمین کرده و تأمین برق را برای کارخانه های تولیدکننده قطعات اولیه تا تراشه های پیشرفته تقویت می کند.

نقشه های کره جنوبی مشابه برنامه های دولت بایدن است که در جهت پشتیبانی از زنجیره تأمین آمریکایی، می خواهد ۵۰ میلیارد دلار به تحقیقات و تولید نیمه رسانا در آمریکا اختصاص دهد. چین هم به علت نگرانی از وابستگی به واردات طراحی غرب، صدها میلیارد دلار برای توسعه صنعت تراشه سازی خود مختص کرده است.

کره جنوبی همینطور می خواهد سرمایه گذاری خارجی بیشتری در فناوری پیشرفته جذب نماید. شرکت سازنده تجهیزات نیمه رسانای هلندی ASML Holdings اعلام نموده می خواهد ۲۴۰ میلیارد وون برای ساخت یک مرکز آموزشی در هواسئونگ هزینه کند. شرکت لام ریسرچ مستقر در کالیفرنیا هم می خواهد ظرفیتش در کره جنوبی را دو برابر نماید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، از نظر مشارکتهای مستقیم، دولت کره جنوبی می خواهد به آموزش ۳۶ هزار کارشناس تراشه در فاصله سال ۲۰۲۲ و ۲۰۳۱ کمک نماید و ۱.۵ تریلیون وون به تحقیقات و توسعه تراشه اختصاص دهد و بررسی قانونی را آغاز می کند که برای کمک به صنعت نیمه رسانا طرح شده است.

منبع:

1400/02/26
13:48:00
0.0 / 5
767
تگهای خبر: آموزش , تولید , خودرو , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است