بازی لیزر تگ در ایران

ضرر ۱۱۰ میلیارد دلاری خودروسازان از كمبود تراشه

ضرر ۱۱۰ میلیارد دلاری خودروسازان از كمبود تراشه لیزر تگ: کمبود جهانی تراشه در سال میلادی جاری 110 میلیارد دلار به فروش خودروسازان ضرر خواهد زد که بالاتر از 61 میلیارد دلار برآورد اولیه است.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، شرکت مشاوره جهانی الیکس پارتنرز در گزارشی پیش بینی نمود بحران کمبود تراشه به قیمت از دست رفتن تولید ۳.۹ میلیون دستگاه خودرو تمام می شود که بالاتر از ۲.۲ میلیون دستگاه برآورد چهار ماه پیش این شرکت است. این رقم معادل ۴.۶ درصد از تولید ۸۴.۶ میلیون دستگاه خودرو است که الیکس پارتنرز برای سال ۲۰۲۱ پیش بینی کرده است.

خودروسازان در گذشته توافق تامین مستقیم با تولیدکنندگان برخی مواد خام همچون فلزات ارزشمندی مانند پالادیم و پلاتین که در سیستمهای اگزوز خودرو بکار می روند، داشتند. رویکرد مستقیم برای تامین فلزات باارزش بعد از اختلال عرضه و افزایش قیمتها در بازار روی داد. حالا کمبود تراشه خودروسازان را به سمت انعطاف پذیری زنجیره تامین در بلندمدت هدایت خواهدنمود تا از اختلالات مشابه در آینده اجتناب کنند. مارک ویک فیلد از شرکت الیکس پارتنرز در این زمینه اظهار داشت: خودروسازان هم اکنون به دنبال ایجاد روابط مستقیمی با تولیدکنندگان نیمه رسانا هستند.

خودروسازان در گذشته علاقه ای به دادن تعهدات بلندمدت برای خرید نیمه رساناها یا سایر مواد خام نداشتند برای اینکه نمی خواستند چنین تعهدات مالی را برعهده بگیرند اما ریسک ناشی از کمبود نیمه رسانا هم اکنون یک ریسک جدی است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت فورد موتور اعلام نموده در واکنش به کمبود جهانی نیمه رسانا، در حال بازطراحی قطعات خودرو جهت استفاده بیشتر از تراشه های قابل دسترس است.

خودروسازان در گزارش درآمدهای مالی خود که هفته های اخیر منتشر نموده اند هشدار داده اند کمبود تراشه وخیمتر خواهد شد. شرکتهای فورد موتور و جنرال موتورز پیش بینی کرده اند سه ماهه دوم وخامت ناشی از کمبود تراشه به اوج خود می رسد. این خودروسازان به سبب کمبود قطعات ناچار شده اند فعالیت کارخانه هایشان را متوقف کنند. الیکس پارتنرز انتظار ندارد صنعت تا آخر سال نشانه های بهبود اوضاع را ببیند.

این بحران در پی کاهش تولید در دوران پاندمی روی داد و با آتش سوزی در یک کارخانه تراشه سازی در ژاپن و یخبندان غیرمنتظره تگزاس در زمستان تشدید شد.

به گفته دن هرش، یکی از مدیران الیکس پارتنرز، در یک خودروی معمولی امروزی ۱۴۰۰ تراشه بکار رفته و این رقم رو به افزایش است. اولویت اصلی شرکتها هم اکنون خنثی کردن نتایج کوتاه مدت اختلال در تامین تراشه است که شامل مذاکرات مجدد قراردادها و مدیریت انتظارات وام دهندگان و سرمایه گذاران می شود.

منبع:

1400/02/25
20:37:22
0.0 / 5
628
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است