بازی لیزر تگ در ایران

پیش بینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده

پیش بینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده لیزر تگ: پژوهشگران فنلاندی می گویند با بررسی ساختار نوعی میکروبیوم موجود در روده انسان می توان از یک دهه قبل زمان مرگ احتمالی ناشی از ابتلاء به بیماریهای خطرناک را پیش بینی نمود.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، این پژوهش نشان میدهد تحلیل مواد تشکیل دهنده یک ساختار میکروبیوم در روده افراد منجر به پیش بینی زمان مرگ احتمالی افراد از ده تا حداکثر پانزده سال زودتر خواهد شد.
نتایج این تحقیق علمی که در نشریه نیچر به چاپ رسیده مبتنی بر بررسی نمونه های میکروبیوم مورد اشاره است که از ۷۲۱۱ داوطلب با متوسط سنی ۵۰ سال در فنلاند به دست آمده است. این نمونه ها در سال ۲۰۰۲ جمع آوری شده و طی یک بازه زمانی ۱۵ ساله مورد بررسی قرار گرفته است.
این میکروبیوم از خانواده میکروب های Enterobacteriaceae است و گسترش دامنه فعالیت آن احتمال مرگ به سبب ابتلاء به بیماریهای تنفسی و گوارشی را بیشتر می کند. همین طور افزایش مقدار کمی Enterobacteriaceae منجر به بیشتر شدن احتمال ابتلاء به سرطان های در رابطه با روده بزرگ و بیماریهای التهابی روده می شود.
هنوز معین نیست چه عواملی به افزایش مقدار این میکروبیوم کمک می نماید و پژوهشگران در حال بررسی این مساله هستند. اما بنظر می رسد پیروی از سبک زندگی سالم و پرهیز از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات، عدم پرخوری، استفاده از مواد غذایی سالم و تازه جلوی افزایش آنرا بگیرد.


منبع:

1400/02/22
22:59:23
0.0 / 5
688
تگهای خبر: روبات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است