بازی لیزر تگ در ایران

تعیین تعرفه همتایابی خدمات پایه شبكه ملی اطلاعات

تعیین تعرفه همتایابی خدمات پایه شبكه ملی اطلاعات دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب مقررات و کاهش تعرفه همتایابی خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات آگاهی داد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، شورای عالی فضای مجازی در تشریح خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات، این خدمات را بخش غیر قابل اجتناب از این شبکه دانست که دارای جنبه ی راهبردی با مخاطب داخلی بالایی هستند. مرکز داده (میزبانی و ذخیره سازی)، خدمات نام و نشان گذاری، جویشگر، رایانامه، پیامرسان های ارتباطی، هاب پیام و مراکز تبادل اطلاعات و نیز بیشتر خدمات رایانش ابری، از با اهمیت ترین خدمات با کیفیت شبکه ملی اطلاعات اعلام شدند.
مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات از خدمات پیامرسان ها، موتورهای جست وجو و رایانامه های بومی و تولیدکنندگان محتوا پشتیبانی می کند. در سال ۱۳۹۹، دو مرکز داده، یکی در تهران و دیگری در تبریز افتتاح شد و شهریورماه نیز بزرگترین مرکز داده شبکه ملی اطلاعات بعنوان مرکز داده مادر به بهره برداری رسید.
با راه اندازی مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات، قرار شد تا این مرکز از خدمات پیامرسان ها، موتورهای جست وجو و رایانامه های بومی، تولیدکنندگان محتوا و دیگر خدمات زیرساختی پشتیبانی کند و با بهره گیری از ظرفیت این مرکز، پیامرسان ها، موتورهای جست وجو، تولیدکنندگان محتوا خدمات مناسب تر، با کیفیت تر و ارزان تری ارائه شود.
در این راستا و به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی از تصویب مقررات و کاهش تعرفه همتایابی(peering) خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات، در امتداد اجرای سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات آگاهی داد.
وی با اعلان اینکه این مصوبه بر طبق پیشنهاد رگولاتوری تصویب شده، اظهار داشت: بر طبق این مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، دارندگان پروانه ملزم هستند خدمات peering رادر اختیار ارائه دهندگان خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات قرار دهند. علاوه براین، تعرفه این خدمات برای ارائه کنندگان خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات، ۵۰ درصد پایین تر از سطح پهنای باند اینترنت بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت تعیین شده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عنوان کرد: این مصوبه با هدف مزیت بخشی اقتصادی، تعرفه گذاری رقابتی در دسترسی به خدمات کاربردی، پشتیبانی از ارائه کنندگان خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات و پشتیبانی از ارائه کنندگان این خدمات تصویب شده است.1400/02/22
10:49:18
0.0 / 5
554
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است