بازی لیزر تگ در ایران
توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی؛

سندی برای ورود تكنولوژی های جدید به صنعت دریایی كشور تدوین می شود

سندی برای ورود تكنولوژی های جدید به صنعت دریایی كشور تدوین می شود لیزر تگ: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال تدوین سندی برای ورود تکنولوژی های جدید به صنعت دریایی کشور است.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، وجود سندی ملی برای تزریق نوآوری ها و تکنولوژی های جدید به این عرصه همچون نیازهای صنعت دریایی برای توسعه یافتگی به حساب می آید.
بر همین اساس ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با بررسی و امکان سنجی تدوین سند در حوزه دریا و بنادر برای پذیرش تکنولوژی های جدید، به این کار سرعت دهد.
این اقدامات تأثیری مثبت در کمک به افزایش ایمنی دریایی هم دارد. همچون این اقدامات و پروژه ها میتوان به طراحی و تولید انبوه «تجهیزات تخصصی نجات، تعلیق، فلوتیشن و مخازن انعطاف پذیر سوخت و آب نظامی و غیر نظامی»، «بومی سازی سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی NBO-۱۰۰»، «بومی سازی سامانه های ارتباطی بین شناورها» و غیره نام برد.
همچنین از مهم ترین برنامه های آتی این ستاد پروژه هوشمندسازی بنادر و انتقال مدل هیدرودینامیکی خلیج فارس و دریای عمان است.
در این گروه ۳ گام مهم برای پیشبرد فناوری هایی که نقشی تعیین کننده در تحقق ایمنی دریا دارد برداشته شده که «یکپارچه سازی ملاحظات فناورانه با زمینه های استراتژیک کسب و کار و محصول و شتاب دادن به فرایند تبدیل فناوری های نو به محصولاتی برای ایمنی از رهگذار سرمایه گذاری های درست» و «کاهش زمان توسعه محصولات» همچون این اقدامات به حساب می آید.


منبع:

1400/02/12
12:56:28
0.0 / 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است