بازی لیزر تگ در ایران
چیدن یك سیب در ۷ ثانیه!

تولید رباتی كه با سرعت انسان میوه می چیند

تولید رباتی كه با سرعت انسان میوه می چیند محققان استرالیایی از تولید یک ربات جدید میوه چین اطلاع داده اند که هر هفت ثانیه می تواند یک سیب را از درخت بچیند و سرعتی مشابه با انسان ها دارد.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، با شیوع کرونا کمبود کارگر برای میوه چینی در باغ ها و زمینهای کشاورزی استرالیا به مشکلی جدی مبدل شده و حالا ربات های میوه چین می توانند برای کمک به حل این چالش به میدان بیایند.
پیش از این از ربات ها جهت بررسی کیفیت محصولات کشاورزی، چوپانی و گله داری و غیره استفاده شده بود و ربات جدید که مجهز به یک بازوی منعطف است با استفاده از مجموعه ای از دوربین ها و الگوریتم های هوش مصنوعی درخت ها را اسکن کرده و میوه ها را شناسایی می کند.
این ربات دقت بالایی دارد و محاسبات خویش را بگونه ای انجام می دهد که از صدمه دیدن به شاخ و برگ درخت ها و همینطور محیط اطراف جلوگیری شود. دسته این ربات به صورتی نرم و با چهار انگشت طراحی شده و برای پیشگیری از صدمه دیدن سیب ها یک سیستم مکش هم برای آن در نظر گرفته شده تا کنده شدن سیب ها با حداقل خسارت صورت گیرد.
دقت این ربات برای شناسایی و جمع آوری سیب ها به ۹۰ درصد می رسد و بازوی آن می تواند سیب هایی در فاصله حداکثر ۱.۲ متری از ربات را جمع آوری کند. ربات مورد اشاره قادر به فعالیت در شب و در شرایط آب و هوایی نامساعد هم است و برای شناسایی هر سیب بر روی درخت به تنها ۲۰۰ میلی ثانیه زمان نیاز دارد.


منبع:

1400/02/08
12:02:43
0.0 / 5
649
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است