بازی لیزر تگ در ایران
بر اساس گزارش سازمان فناوری اطلاعات؛

۹۱ میلیارد تومان تسهیلات به شركتهای نوپا اختصاص یافت

۹۱ میلیارد تومان تسهیلات به شركتهای نوپا اختصاص یافت به گزارش لیزر تگ مطابق با گزارش عملکردی معاونت سیاستگذاری و توسعه اقتصاد دیجیتال سازمان فناوری اطلاعات، بیشتر از ۹۱ میلیارد تومان تسهیلات در یکسال اخیر از محل سامانه نوآفرین به شرکتهای نوپا اختصاص یافته است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، سامانه ایران نوآفرین بر مبنای مصوبه هیأت وزیران در خردادماه سال ۹۸ در پشتیبانی از شرکتهای نوپا بعنوان درگاه واحد عرضه خدمات به زیست بوم نوآفرینی کشور توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور و صندوق نوآوری و شکوفایی طراحی و پیاده سازی شده است. چشم انداز ایجاد این سامانه، تبدیل شدن به پنجره واحد عرضه خدمات به حوزه نوآفرینی در کشور و ایجاد پایگاه داده یکپارچه و جامع، برای درج و نگهداری و تحلیل اطلاعات در جهت سیاستگذاری های صحیح و کلان کشور است. همچون اهداف این طرح هم میتوان به پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا، هموار کردن مسیر توسعه و رشد اکوسیستم نوآفرینی، توانایی ارزیابی دقیق شرکتهای نوپا در کشور، شناسایی جامعه آماری دقیق از اکوسیستم نوآفرینی، ایجاد امنیت روانی و اقتصادی برای این شرکت ها اشاره نمود. معاونت سیاستگذاری و توسعه اقتصاد دیجیتال سازمان فناوری اطلاعات ایران اخیرا در گزارشی عملکردی، آخرین وضعیت این سامانه و داده های ثبت شده در آنرا به اشتراک گذاشته شده است.بیشترین تیم های نوپا در تهران مستقر هستندمطابق با این گزارش، ۹۸۰ شرکت نوپا و بزرگ، ۱۲۹۷ تیم نوپا و ۲۲۷۷ سفارش خدمات در این سامانه به ثبت رسیده است. بررسی ها نشان داده است که بیشترین آمار ثبت تیم های نوپا و هم شرکتهای نوپا در ارتباط با تهران است و در مجموع با بیشتر از ۴۰ درصد پراکندگی، بیشترین تیم ها و شرکتهای نوپا در تهران مستقر هستند.
جدول پراکندگی تیم های نوپا
شرکت های عرضه دهنده خدمات در زیست بوم نوآفرینی در دسته های خدمات امنیت اطلاعات، تبلیغات و بازاریابی دیجیتال، توزیع محصولات و خدمات پستی، تست کاربری محصول و خدمات، مشاوره حقوقی، پایش شبکه های اجتماعی، خدمات اپلیکیشن، خدمات تراکنش مالی و کیف پول، نرم افزارهای اداری و حسابداری، فضای ابری، پردازش و ذخیره سازی و زیرساخت محتوا طبقه بندی شده اند که خدمات در ارتباط با فضای ابری و پردازش و بعد از آن تبلیغات، بیشترین خدمات مورد استقبال از جانب کاربران هستند.
۹۱ میلیارد تومان به ۲۴۲ شرکت متقاضی پرداخت شدوضعیت فعالیت تیم های نوپا از نظر صنعت نشان داده است که بیشتر از ۵۰ درصد تیم ها در ارتباط با صنعت ICT هستند و بر مبنای نوع خدمت، هم فناوری اطلاعات بیشترین درصد فراوانی را دارد. عملکرد سامانه نوآفرین در تسهیلات پرداختی به شرکت ها و تیم های نوپای کشور از محل کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات نشان داده است که در بازه زمانی دیماه ۹۸ تا اسفند سال ۹۹ مبلغ ۹۱ میلیارد و ۹۹۱ میلیون تومان به ۲۴۲ شرکت متقاضی از محل دبیرخانه تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات، اختصاص یافته است.
۱۷ میلیارد تومان وام کرونا به کسب و کارهای صدمه دیده اختصاص یافتدر همین حال ۱۱ میلیارد تومان قرارداد عاملیت با یکی از صندوق های کارآفرینی منعقد شده و همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی هم از راه حمایت در تولید مودم، موبایل، پروژه POTN، تجهیزات اکتیو دیتاسنتر، تولید محتوا، پروژه ابر ایران و تجهیزات انتقال صورت گرفته است.
این گزارش نشان داده است که مبلغ ۱۷ میلیارد تومان هم به ۲۳ شرکت متقاضی وام کرونا و کسب و کارهای صدمه دیده از شیوع این بیماری، در بازه زمانی فروردین تا مهر ۹۹ اختصاص یافته است که بیشتر در ارتباط با متقاضیان کسب و کارهای خدمات گردشگری و بلیط، خدمات در محل و تحویل غذا می شود. طبق این گزارش، در بازه زمانی دیماه ۹۸ تا اسفند ۹۹ ماهانه به صورت متوسط مبلغ ۶ میلیارد تومان از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات، به شرکتهای نوپا تسهیلات تعلق گرفته است.
میزان تسهیلات پرداختی از محل وام وجوه اداره شدهمنبع:

1400/02/03
13:12:51
0.0 / 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است