بازی لیزر تگ در ایران
برای درمانهای جدید؛

سلول عامل پوكی استخوان در بدن كشف شد

سلول عامل پوكی استخوان در بدن كشف شد لیزر تگ: دانشمندان استرالیایی با بررسی میکروسکوپی ساختار اسکلت بدن موفق به شناسایی یک گونه کاملاً جدید سلولی شده اند که نقش مهمی در ابتلای افراد به بیماری پوکی استخوان ایفا می کند.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، سلول مورد اشاره سبب فعال شدن ژن های خاصی در بدن می شود و این ژن ها موجب تخریب و از شکل خارج شدن استخوان های بدن می شوند. پژوهشگران می گویند این کشف جدید به یافتن روش های درمانی جدید برای مقابله با بیماری پوکی استخوان منجر می شود.
در جریان رشد طبیعی استخوان های بدن انسان، سلول های خاصی بر روی سطح استخوان وظیفه تجزیه کردن بافت های قدیمی و بازسازی آنها را بر عهده می گیرند. اما سلول تازه کشف شده این روند را برهم زده و آنرا از تعادل خارج می کند. این امر سبب شکنندگی استخوان و پوکی آن می شود.
سلول مورد اشاره استئوکلاست نام دارد و در روند تجزیه بافت های استخوان دخالت دارد. اما در مواردی این روند به پوکی استخوان می انجامد. بررسی ها نشان میدهد در وضعیت عادی استئوکلاست ها پس از انجام وظیفه خود گرفتار مرگ سلولی می شوند. اما گاهی این امر رخ نداده و آنها باردیگر احیا شده و به یکدیگر می پیوندند و به خون و مغز استخوان انسان ها نفوذ کرده و سبب پوکی استخوان و سایر بیماریهای استخوانی می شوند.
محققان هم اکنون به دنبال بررسی توالی های آر ان ای این سلول هستند تا ماهیت ژنتیک آن به صورت دقیق تر مشخص شود و علت دقیق شکل گیری این پروسه مشخص شود.


منبع:

1399/12/08
15:38:42
0.0 / 5
980
تگهای خبر: بدن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است