بازی لیزر تگ در ایران
معاون وزیر ارتباطات:

یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر می كند

یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر می كند لیزر تگ: به گفته معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در شرایط کرونا باید به صورت مجانی ارائه شود و نحوه عرضه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهد نمود.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، ویروس کرونا از اسفند سال قبل وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد. در ایام ابتدایی شیوع ویروس کرونا، خیلی از کاربران خواهان امکاناتی همچون اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با آن موافقت نمود و از عرضه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت مجانی ثابت اطلاع داد.
در شرایطی که مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای پیشگیری از انتشار کرونا تعطیل شدند، استفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم گردد. بعد از آن اعلام گردید فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها عرضه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان مجانی است. همینطور عرضه ۲۰ گیگابایت اینترنت مجانی برای معلمان با همکاری وزیر آموزش و پرورش از روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ شروع شد و تا سال ۱۳۹۹ هم ادامه یافت.
همینطور بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام گردید آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام گردد، مجانی است. حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- هم اعلام نمود که برای مجانی کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم از عرضه ۱۲۰ گیگابایت به اساتید دانشگاه های کل کشور اطلاع داد.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اخیرا در صفحه توئیتر خود نوشت: با عنایت به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در شرایط کرونا بایستی به صورت مجانی ارائه شود. نظر به دریافت شکایات مختلف از طرف دانشجویان و طلاب در ترم قبل، نحوه عرضه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهد نمود. جزئیات بزودی اعلام می شود.
منبع:

1399/11/24
23:20:14
0.0 / 5
1075
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است