بازی لیزر تگ در ایران

دعوای هند و توییتر بالا گرفت

دعوای هند و توییتر بالا گرفت غول شبکه اجتماعی آمریکایی توییتر با دولت هند وارد یک مناقشه شده و اعلام نمود دستور دولت هند برای حذف برخی اکانتها مغایر قانون این کشور است.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند به توییتر دستور داده است بیشتر از هزار اکانت و پست را حذف کند که گفته می شود اطلاعات غلط درباره اعتراضات گسترده کشاورزان ضد قوانین کشاورزی جدید منتشر می کنند.

توییتر در پست وبلاگی اعلام نمود به بخشی از این درخواستها به صورت کامل عمل نکرده است چونکه بر این باور است که مطابق با قانون هند نیستند. این اقدام، توییتر و مدیرانش را در مرکز یک طوفان سیاسی قرار داده است. دولت هند اقدام حقوقی ضد توییتر را تهدید کرده که امکان دارد به جریمه یا زندانی شدن مقامات مسئول اجرای فرامین دولتی منجر شود.

این اتفاق در شرایطی روی داده که ماهیما کائول، لابیست طراز اول توییتر در هند استعفا کرده است و همزمان توییتر برای مهار بحران فزاینده روابط عمومی تقلا می کند.

نظرات عمومی در هند که یکی از بازارهای مهم توییتر است، دو دسته شده است. عده ای از وکلا می گویند توییتر باید به این دستور عمل کند یا آنرا در دادگاه به چالش بکشد در حالیکه فعالان از دولت جهت استفاده از تمهیدات قانونی به منظور محدود کردن آزادی بیان انتقاد می کنند.

وزارت فناوری اطلاعات هند اعلام نمود انتشار پست وبلاگ در توییتر قبل از دیدار برنامه ریزی شده مدیران این شرکت و مقامات بلندپایه دولتی غیرمعمول بود و این نهاد بعدا پاسخ خواهد داد. اما به نشانه نارضایتی فزاینده از توییتر، وزارت فناوری اطلاعات هند اطلاعیه ای در پلت فرم "کو" (Koo) منتشر نمود که در آن تنها ۴۱ هزار فالوئر دارد که کمتر از یک دهم فالوئرهایش در توییتر است.

پس از دستور دولت هند، توییتر بیشتر از ۵۰۰ اکانت را به صورت دائمی معلق و اعلام نمود اکانتهای مذکور در دستکاری پلت فرم و اسپم دست داشتند اما دسترسی بسیاری دیگر را تنها در هند محدود کرد و توییتهای آنها همچنان در خارج از این کشور خوانده می شود.

توییتر در کشوری با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت که میلیونها نفر آنها کاربر اینترنت هستند و مورد استفاده نخست وزیر هند، وزیران کابینه وی و سایر رهبران هندی قرار دارد، با ریسک جدی صدمه دیدن روبروست. با شدت گرفتن این اختلاف، خیلی از سیاستمداران و کاربران هندی به پلت فرم رسانه اجتماعی هندی "کو" که سال قبل در سبک توییتر راه اندازی گردید، پیوسته اند.

هشتگ اپلیکیشن "کو" با ۲۱ هزار پست و بعد از آن هشتگ توییتر را ممنوع کنید روز چهارشنبه در هند ترند برتر توییتر شد.

عده ای در توییتر نظیر پیوش گویال، وزیر بازرگانی هند هفته جاری توییتهایی ارسال و اعلام نمودند "من حالا در "کو" هستم". گویال که ۹.۶ میلیون فالوئر در توییتر داشت، با ارسال توییتی از مردم خواست وی را در پلت فرم هندی دنبال کنند. سامبیت پاترا، سخنگوی ملی حزب حاکم مودی و آمیت مالویا، مدیر IT وی روز چهارشنبه به "کو" پیوستند.

بر اساس گزارش رویترز، "کو" که لوگوی آن یک پرنده زرد است، اعلام نمود دانلودش در دو روز گذشته ۱۰ برابر افزایش یافته و به بیشتر از سه میلیون رسیده است.

منبع:

1399/11/23
13:04:14
0.0 / 5
1075
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است