بازی لیزر تگ در ایران

همتا برای رجیستری هزینه ای دریافت نمی كند

همتا برای رجیستری هزینه ای دریافت نمی كند کلاهبرداران با ارسال پیامکی با مضمون «تلفن همراه شما رجیستر نشده، برای جلوگیری از مسدودی، به سایت زیر مراجعه کنید» و ارسال لینک های فیشینگ، به ربودن اطلاعات افراد و سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند، این در حالی است که سامانه همتا برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی نماید.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، طرح رجیستری یا شناسنامه دار کردن تجهیزات سیمکارت خور، از ابتدا بعنوان راهی برای مبارزه با قاچاق عنوان شد. با اجرای این طرح، یکی از اقداماتی که لازم است پیش از خرید تلفن همراه توسط شخص خریدار صورت گیرد، استعلام اصالت تلفن هم راه است. استعلام اصالت تلفن همراه بمنظور بررسی قانونی بودن، نو یا دست دوم بودن، مشخصات فنی دستگاه، اطلاعات نشان تجاری، مدل، شرکت گارانتی کننده و نظایر آن انجام می شود.
مشتریان می توانند پیش از خرید تلفن همراه، با پیامک کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI (که روی جعبه تلفن همراه درج شده است) به شماره ۷۷۷۷، اصالت تلفن همراه را استعلام کنند. بطور کلی انجام پروسه استعلام اصالت بوسیله درگاه های ارتباطی سامانه همتا امکان پذیر است که این درگاه ها شامل سامانه پیامکی ۷۷۷۷، کد دستوری #۷۷۷۷*، اپلیکیشن همتا و وب سایت اینترنتی همتا به آدرس hamta.ntsw.ir می شود.
در این میان همیشه سودجویان از روش هایی برای سوءاستفاده از ناآگاهی کاربران و خریداران گوشی استفاده می نمایند. یکی از این روش ها، ارسال پیامک به اسم همتا و با این عنوان است که تلفن همراه شما رجیستر نشده و به زودی شبکه آن قطع می شود و جهت جلوگیری، لازم است کد IMEI تلفن خودرا ثبت کنید. در این پیامک حتی آدرسی هم آمده که از شما می خواهد روی آن لینک کلیک کرده و کد دستگاه خودرا آنجا ثبت کنید.


این در حالیست که کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند؛ در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، بوسیله اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود.
این روش، یکی از شیوه هایی است که کلاه برداران برای دستبرد زدن به حساب بانکی افراد از آن استفاده می نمایند. از طرفی کاربران باید توجه داشته باشند هرگونه اطلاع رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن همراه، بوسیله سرشماره پیامکی HAMTA انجام می شود. ازطرفی سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir و سایت اطلاع رسانی همتا hamtainfo.ntsw.ir است و سامانه همتا دامنه دیگری ندارد.


اما با توجه به این که این روزها برخی افراد به سبب استفاده از سایت ها و شبکه های اجتماعی فیلترشده، از فیلترشکن استفاده می نمایند که کارشناسان هم بارها نسبت به استفاده از فیلترشکن ها و خطرات آنها هشدار داده اند، این احتمال وجود دارد که با کلیک کردن روی این لینک و وارد کردن اطلاعاتی مانند کد گوشی که بتواند از اطلاعات شما سوءاستفاده کند.
بدین سبب همانطور که بارها هشدار داده شده، هنگام دریافت پیامک هایی که دارای لینک است، حتما دقت کنید و تا جایی که امکان دارد روی لینکی که در پیامک آمده کلیک نکنید و خودتان آدرس سایت مورد نظر را جست وجو کرده و وارد شوید، تا گرفتار کلاهبرداری هایی از این دست که می توان آنرا نمونه ای از حملات فیشینگ دانست، نشوید.
همین طور درصورتی که به درگاه های بانکی هدایت شدید، همیشه قبل از هرگونه پرداخت حتما باید از اعتبار درگاه پرداخت مطمئن شوید. خاصیت های اولیه درگاه پرداخت معتبر شامل عبارت https و همین طور علامت تأیید سرویس دهنده (معمولاً به صورت قفل سبزرنگ) است که در ابتدای آدرس درگاه پرداخت وجود دارد. البته سامانه همتا برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی کند و انجام همه فرایندهای سامانه همتا رایگان است.1399/11/21
22:54:27
0.0 / 5
836
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است