بازی لیزر تگ در ایران

بازار جهانی تراشه ۴۳۹ میلیارد دلار فروش كرد

بازار جهانی تراشه ۴۳۹ میلیارد دلار فروش كرد به گزارش لیزر تگ فروش جهانی تراشه در سال ۲۰۲۰ با افزایش تقاضا در سه ماه آخر سال که افت شدید در ماههای مارس و آوریل را جبران کرد، ۶.۵ درصد رشد کرد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، انجمن صنعت نیمه رسانا (SIA) که گروه نماینده اغلب شرکتهای تراشه سازی آمریکا و خیلی از شرکتهای بین المللی است، اعلام نمود فروش جهانی تراشه در سال ۲۰۲۰ به ۴۳۹ میلیارد دلار رسید. فروش شرکتهای تراشه سازی آمریکایی حدود ۲۰۸ میلیارد دلار معادل ۴۷ درصد از کل فروش تراشه بود.

فروش تراشه در آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۹۴.۱۵ میلیارد دلار رسید که ۱۹.۸ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد داشت.

فالان یینوگ، مدیر سیاست اقتصادی و آمار صنعت گروه SIA اظهار نمود: عمده رشد خرید در آمریکا تحت تأثیر تراشه های حافظه پیشرفته مورد استفاده در دیتاسنترها بود.

شرکتهای آمریکایی نظیر آمازون، مایکروسافت و گوگل آلفابت شاهد رشد چشم گیر استفاده از رایانش ابری در طول سال ۲۰۲۰ بودند که شرکتها محیط کارشان را با دورکاری کارمندان از خانه وفق دادند.

در حالی که شرکتهای آمریکایی در نیمی از فروش تراشه سهم داشتند اما تنها حدود ۱۲ درصد ظرفیت تولید در سال ۲۰۲۰ داشتند که کمتر از ۳۷ درصد در سال ۱۹۹۰ است چونکه محصولات تراشه اغلب شرکتهای آمریکایی هم اکنون در کارخانه های آسیایی تولید می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، جان نوفر، رئیس و مدیرعامل این گروه صنعتی اظهار داشت: قانونی که سال قبل تصویب گردید می تواند مشوقهایی را برای ساخت کارخانه های تراشه در آمریکا فراهم نموده و کمک نماید این آمار سال جاری تغییر کنند. این قوانین می تواند منابع مالی برای شرکتهای آمریکایی نظیر اینتل یا شرکتهای خارجی نظیر سامسونگ و TSMC تایوان فراهم آورد.
1399/11/14
12:25:11
0.0 / 5
1126
تگهای خبر: تولید , دیتا , سامسونگ , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است