بازی لیزر تگ در ایران
با تأیید سازمان غذا و دارو؛

تزریق انسانی واكسن كرونای رازی تا 3 هفته آتی شروع می شود

تزریق انسانی واكسن كرونای رازی تا 3 هفته آتی شروع می شود به گزارش لیزر تگ معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار داشت: با تأیید نمونه های تزریق انسانی واکسن کرونا در سازمان غذا و دارو، آزمایش های انسانی این واکسن 3 هفته آتی شروع خواهد می شود.به گزارش لیزر تگ به نقل از مؤسسه واکسن سازی رازی، تفاهم نامه همکاری مشترک بمنظور شروع کارآزمایی بالینی واکسن کرونا متعلق به مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به امضای رئیس مؤسسه رازی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران رسید.
بر اساس این تفاهم نامه تعدادی از محققان دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) پروسه کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ساخت مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را انجام خواهند داد.
دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی در حاشیه امضای تفاهم نامه شروع کارآزمایی بالینی واکسن رازی «کوو پارس» متعلق به مؤسسه رازی، اظهار داشت: مطالعات حیوانی این واکسن روی سه حیوان جونده آزمایشگاهی و خرگوش و مطالعات تکمیلی بر روی میمون انجام شد.
وی اضافه کرد: بعد از آماده سازی مستندات در مؤسسه رازی و ارسال به سازمان غذا و دارو، این سازمان بعد از بررسی و تأیید مستندات و پروتکل های واکسن کرونای مؤسسه رازی آنرا جهت بررسی و ستاندن مجوز در اختیار کمیته ملی اخلاق قرار داد و پروتکل این واکسن در کمیته ملی اخلاق تأیید شد.
فلاح مهرآبادی با اعلان اینکه کد مجوز کارآزمایی بالینی رازی کوو پارس ستاندن شده و در مرحله دریافت مجوز تزریق انسانی است، تصریح کرد: بعد از تزریق واکسن به انسان، نمونه ها در آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو کنترل و با تأیید این سازمان، بنظر می رسد تزریق انسانی این واکسن تا سه هفته آتی شروع شود.
وی تصریح کرد: کارآزمایی بالینی فازهای یک و دو طی چهار تا پنج ماه به انتها خواهد رسید و نتایج آن برای صدور اجازه ورود به فاز سه و تولید انبوه تعیین کننده خواهد بود.
معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی، ضمن قدردانی از همکاریهای وزارت بهداشت به رغم بروکراسی های اداری، به سختگیری های سازمان غذا و دارو درباره واکسن کرونا اشاره و اشاره کرد: به سبب پیچیدگی های ویروس کرونا، پروتکل مدونی تا کنون در دنیا برای این واکسن تدوین نشده و بر این اساس سازمان نیز سختگیری های خاص خودرا دارد و یکی از دلیلهای تأخیر چند ماهه در صدور مجوز کمیته اخلاق برای واکسن رازی همین مورد بوده است.


منبع:

1399/11/12
13:51:48
0.0 / 5
838
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است