بازی لیزر تگ در ایران
به دلیل خاموش شدن موتورها؛

آزمایش موشك ناسا با شكست مواجه گردید

آزمایش موشك ناسا با شكست مواجه گردید لیزر تگ: ناسا قسمت مرکزی موشک SLS را آزمایش کرد که طی آن قرار بود موتورهای موشک به مدت 485 ثانیه روشن بمانند. اما موتورها اندکی بعد از 60 ثانیه خاموش شدند و آزمایش زودتر از موعد به پایان رسید.


به گزارش لیزر تگ به نقل از اسپیس، ناسا قسمت مرکزی موشک جدید و بزرگ SLS را بامدادان امروز آزمایش کرد. اما به سبب خاموش شدن بوستر موتور زودتر از زمان معین، آزمایش سریع تر از برنامه ریزی ها به پایان رسید. این موشک در مقر اسپیس استنیس ناسا در ایالت می سی سی پی آمریکا انجام شد و طی آن از ۴ موتور RS-25 که قدرت بوستر مرکزی را تامین می کردند، دود و بخار برخاست. این موشک در حقیقت تکه اصلی پازل برنامه سفر به ماه ناسا بشمار می رود.
در ساعت ۲۲: ۲۷ دقیقه به وقت گرینوویچ و بعد از آنکه ۲.۶ میلیون لیتر سوخت کرایوژنیک وارد موتورها شدند، موشک اندکی بیش از یک دقیقه روشن شد. طبق تخمین ناسا موتور باید به مدت ۴۸۵ ثانیه یا اندکی بیش از ۸ دقیقه روشن می ماند. موتورهای موشک طی پرواز همین مدت زمان روشن می مانند. اما طبق بیانیه ناسا بعد از روشن شدن، چهار موتور RS-25 فقط اندکی بیش از ۶۰ ثانیه روشن ماندند.
جیم بریدنستاین مدیر ناسا بعد از این تست اظهار داشت: امروز همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. اما دیتا و اطلاعات زیادی به دست آوردیم. هم اکنون نمی توان بطور دقیق دلیل خاموش شدن زودهنگام موشک را تعیین کرد. کنترل کنندگان پرواز به علامت اختصاریMCF اشاره کرده اند که به مفهوم از کار افتادن یک جز اصلی است که احتمالاً به موتور شماره ۴ بوستر مربوط بوده است.


منبع:

1399/10/28
17:36:48
0.0 / 5
1196
تگهای خبر: اطلاعات , دیتا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است