بازی لیزر تگ در ایران

مهاجرت كاربران از واتساپ كلید خورد؟

مهاجرت كاربران از واتساپ كلید خورد؟ لیزر تگ: اپلیکیشن های پیام رسان سیگنال و تلگرام با افزایش یکباره تقاضا به دنبال تغییر شرایط استفاده از سرویس واتساپ و واکنش منفی کاربران شبکه اجتماعی نسبت به آن روبرو شدند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، واتساپ که از فناوری رمزنگاری سیگنال استفاده می نماید، چهارشنبه گذشته شرایط استفاده از سرویس جدیدی را مطرح و از کاربران خواست با جمع آوری اطلاعاتشان شامل شماره تلفن و مکان توسط فیسبوک و زیرمجموعه های آن موافقت کنند.

اگر کاربران تا هشتم فوریه با شرایط جدید استفاده از سرویس واتساپ موافقت نکنند، دسترسی به این اپلیکیشن را از دست خواهند داد.

برخی از فعالان حریم خصوصی در توییتر اقدام واتساپ که "یا جمع آوری اطلاعاتتان را بپذیرید یا بیرون بروید" را زیر سوال برده و به کاربران پیشنهاد کردند به اپلیکیشنهایی نظیر سیگنال و تلگرام مهاجرت کنند.

محبوبیت اپلیکیشن سیگنال روز پنج شنبه یک روز بعد از اینکه الون ماسک، مدیرعامل تسلا در اکانت توییتر خود از این اپلیکیشن پیام رسان حمایت کرد، رشد بیشتری یافت.

طبق آمار تحلیلی شرکت حسگر تاور، طی روزهای پنج شنبه و جمعه بیش از ۱۰۰ هزار کاربر سیگنال را بوسیله فروشگاههای برنامه اپل و گوگل دانلود کردند در صورتیکه تلگرام حدود ۲.۲ میلیون بار دانلود شد.

بر اساس گزارش رویترز، نصب جدید واتساپ در هفت روز نخست سال ۲۰۲۱ در مقایسه با هفته قبل از آن ۱۱ درصد کم شد اما همچنان ۱۰.۵ میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است.

شرکت فیسبوک اپلیکیشن پیام رسان واتساپ را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد و در سال ۲۰۱۶ به کاربران یک دفعه فرصت داد گزینه عدم اشتراک اطلاعات این اپلیکیشن با فیسبوک را انتخاب کنند.

سخنگوی واتساپ اعلام نمود که تغییر اخیر به شرکتها اجازه خواهد داد با بهره گیری از زیرساخت گسترده تر فیسبوک، چتهای واتساپ را ذخیره کنند. با این وجود وی مشخص نکرد علت تصمیم واتساپ برای انجام چنین تغییری چه بوده است.

طبق گزارش بیزنس اینسایدر، برایان اکتون و جیم کوم، موسسان واتساپ به ترتیب در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ این شرکت را ترک کردند. اکتون درباره ترک این شرکت که بعد از تصمیم برای معرفی تبلیغات در واتساپ گرفته شد، صحبت کرد و از مردم خواست فیسبوک را حذف نمایند. خروج جیم کوم هم ظاهرا بعد از اختلاف با مدیریت شرکت بر سر رویکرد شرکت در زمینه حریم خصوصی کاربران در واتساپ روی داد.

منبع:

1399/10/20
20:18:10
0.0 / 5
980
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است