بازی لیزر تگ در ایران

ممنوعیت فعالیت ترامپ در فیسبوك تمدید گردید

ممنوعیت فعالیت ترامپ در فیسبوك تمدید گردید به گزارش لیزر تگ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دنبال تشویق آشوبگرانی که روز چهارشنبه به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند، میکروفون شبکه اجتماعی خویش را از دست داد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، شرکت فیسبوک اعلام نمود ممنوعیت پستهای ترامپ را به مدت نامعلوم یا حداقل تا دو هفته دیگر که جو بایدن قدرت را تحویل می گیرد، تمدید خواهد نمود. شرکت اسنپ هم استفاده رئیس جمهور آمریکا از این سایت را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد در حالیکه توییتر بعد از درخواست از ترامپ برای حذف توییتهایی که وی در آنها از آشوبگران حمایت کرده بود، حساب وی را به مدت ۱۲ ساعت تعلیق کرد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک روز پنج شنبه اظهار نمود: ما بر این باوریم که ریسکهای اجازه دادن به رئیس جمهور آمریکا برای ادامه استفاده از سرویس ما در این مدت بسیار زیاد هستند. محدودیتهایی که برای حساب وی در نظر گرفته شده است، تا زمان تکمیل انتقال آرام قدرت و مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در ۲۰ ژانویه ادامه خواهد داشت.

این اقدام فیسبوک که اولین ممنوعیت اعمال شده تابحال برای یک رئیس جمهور است، ممنوعیت ۲۴ ساعته اولیه در اپلیکیشنهای فیسبوک و اینستاگرام را تمدید می کند. شرکت توییتر از ترامپ خواست سه توییت شامل پیام ویدیویی که ترامپ نسبت به آشوبگران ابراز محبت کرده و انتخابات را تقلب آمیز خوانده بود را حذف کند. توییتر همینطور اخطار داد که حساب ترامپ در صورت ادامه نقض مقررات امکان دارد به صورت دائمی معلق شود.

سخنگوی سرویس ویدیویی یوتیوب اعلام نمود در یوتیوب هم اگر ترامپ باردیگر در ویدیویی بخواهد ادعاهای انتخاباتی نادرست را مطرح کند، موقتا امکان بارگزاری ویدیوی جدید یا پخش لایو را از دست خواهد داد. کانالهایی که در مدت ۹۰ روز سه بار اخطار بگیرند به صورت دائمی از سایت یوتیوب حذف می شوند.

رویدادهای روز چهارشنبه در واشنگتن سبب اعتراضات عمومی شد و عمده این اعتراضات به سمت شرکتهای شبکه اجتماعی نشانه رفت که به علت فراهم کردن پلتفرمی برای رئیس جمهور آمریکا برای برانگیختن خشونت، سرزنش شدند. ترامپ از توییتر و سایر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و یوتیوب برای دعوت از طرفدارانش برای اعتراض بهره برد و در حالیکه آشوبها در جریان بود، ساعتها سکوت اختیار کرد.

سالهاست که منتقدان شبکه های اجتماعی از این شرکتها می خواهند در قبال ترامپ سخت گیرانه تر عمل کنند. توییتر و فیسبوک پیش از این برای بخشی از محتوای ارسال شده توسط رئیس جمهور آمریکا به علت این که حاوی اطلاعات نادرست بودند یا خشونت را تشویق می کردند، برچسب اخطار گذاشته بودند اما هیچ کدام از این دو شرکت تابحال حساب کاربری وی را معلق نکرده و اعلام نموده بودند که پیامهای وی ارزش خبری دارند.

زاکربرگ اظهار نمود: باآنکه فیسبوک سالها اجازه داده بود پستهای ترامپ با محدودیتهایی ارسال شوند اما وضعیت جاری به کلی متفاوت می باشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحریمها ضد ترامپ فراتر از شبکه های اجتماعی در حال گسترش است. شرکت تجارت الکترونیکی شاپیفای اعلام نمود که همه فروشگاههای دیجیتالی در رابطه با ترامپ همچون سایت خرده فروشی رسمی ترامپ استور را غیرفعال خواهد نمود.

منبع:

1399/10/19
22:08:15
0.0 / 5
1144
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است