بازی لیزر تگ در ایران
با فناوری نانو صورت گرفت؛

تولید رنگ بدنه لوكوموتیو با خاصیت جاذب صوت و حرارت

تولید رنگ بدنه لوكوموتیو با خاصیت جاذب صوت و حرارت محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید رنگ بدنه لوكوموتیو با خاصیت جاذب صوت و حرارت با فناوری نانو شدند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان رنگ های نانویی را جهت استفاده در بدنه لوکوموتیو تولید کرد که خاصیت جاذب صوت (در محدوده فرکانس هزار هزتر) و حرارت دارد.
یکی از روش های پیشگیری از اتلاف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها، استفاده از عایق کاری سطوح مختلف ساختمانی و تجهیزات است. از طرفی به منظور پیشگیری از مزاحمت توسط صداهای بوجود آمده در اتاق های کناری یا فوقانی ساختمان ها و سازه های صنعتی، همینطور در کشتی، قطار وخودرو، ممانعت از انتقال صدا در طراحی و ساخت اهمیت زیادی دارد.
رنگ های عایق صدا بگونه ای طراحی شده اند که با ضخامت خیلی کم اعمال می شوند اما قدرت سرکوب کردن دامنه وسیعی از ارتعاشات را دارند. مزیت دیگر این نوع پوشش ها ضخامت و دانسیته کم پوشش است که باعث می شود بار مرده کمتری بر سازه اعمال شده و فضای کمتری را اشغال کند. این مورد در صنایع کشتی سازی و سازه های دریایی عامل بسیار مهمی بشمار می رود.
از آنجایی که این پوشش از جنس رزینی الاستومری است نقش حفاظتی هم ایفا می کند و از فلزات در مقابل شرایط جوی محافظت می کند. امروزه با توسعه نانوپوشش عایق حرارتی، می توان بهبود ممانعت از اتلاف انرژی را تا حد قابل قبولی به دست آورد. از طرفی ممانعت همزمان از عبور صوت از مزایای این پوشش ها است که به دلیل حضور ذرات نانو در ساختار پوشش این خصوصیت به وجود آمده است.
نانوذرات موجود در پوشش های نانویی، با جذب بخشی از طیف های تابش و بازتابش نور خورشید، همینطور انحراف صوت، نقش عایق را به خوبی ایفا می کنند.
این محصول از رزین آکریلیکی بر پایه آب به همراه فیلرهای معدنی متخلخل و مواد آلومینیوم دار ساخته شده است. دوستدار طبیعت و غیرسمی، مقاوم در مقابل حرارت و صوت (ضریب میرائی بالا) اشتعال پذیری کم و مقاوم در مقابل رطوبت، ضخامت کم، چسبندگی مناسب به سطوح فولاد کربنی و فولاد زنگ نزن و آلومینیوم آندایز شده، اجرای آسان، خشک شدن سریع از دیگر مزیتهای این محصول به حساب می آید.


منبع:

1399/09/12
23:05:28
5.0 / 5
1080
تگهای خبر: بدن , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است