بازی لیزر تگ در ایران
معاون بنیاد ملی نخبگان:

وام مسكن نخبگان و استعدادهای برتر افزایش یافت

وام مسكن نخبگان و استعدادهای برتر افزایش یافت معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: دانش آموختگان برتر دانشگاهی(نخبگان) با كسب امتیازات علمی می توانند وام مسكن برابر با ۳ هزار میلیون ریال دریافت نمایند.دکتر احسان چیت ساز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تسهیلات در چارچوب وام مسکن به دانش آموختگان برتر دانشگاهی (نخبگان) اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان آئین نامه شناسایی پشتیبانی دانش آموختگان برتر دانشگاهی دارد که طی آن تسهیلات مختلفی همچون وام خرید یا ساخت مسکن به این افراد اعطا می کند.
وی اضافه کرد: این تسهیلات به نخبگان و افراد مستعد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان اعطا می شود و سال جاری هم نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه این تسهیلات سال جاری افزایش ۲۰ درصدی داشته است، بیان نمود: سال جاری تسهیلات وام خرید یا ساخت مسکن برای هر مستعد برتر ۳، ۰۰۰ میلیون ریال است. این تسهیلات بر مبنای آئین نامه های بنیاد و بعد از تصویب شورای پول و اعتبار به دانش آموختگان برتر پرداخت می شود.
چیت ساز با اشاره به اینکه سال جاری یک هزار وام به تصویب رسیده است، بیان نمود: تعداد و مبلغ وام به صورت سالانه در شورای پول و اعتبار به تصویب می رسد و سال آینده بنا به نیاز این تعداد و مقدار افزایش می یابد.
به گفته وی، هر سال بر مبنای محاسبات و پیشبینی ها حجم تقاضا به بانک مرکزی اعلام می شود و بانک مرکزی بر آن اساس به تخصیص ظرفیت به بانکهای عامل اقدام می کند.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بر مبنای فعالیت ها و دستاوردهای دانش آموختگان برتر دانشگاهی اعطا می شود، تصریح کرد: در واقع منابع انسانی در قالب آئین نامه و شیوه نامه بنیاد ملی نخبگان، شناسایی شده و بر مبنای فعالیت ها و دستاوردها به آنها تسهیلات اعطا می نماییم.
چیت ساز ضمن اشاره به تعداد افرادی که سال جاری موفق به دریافت این وام شده اند، اظهار داشت: هزار نفر مشخص شده برای دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن می توانند تقاضای خویش را دبه بنیاد ملی نخبگان اعلام کنند.
چیت ساز ضمن اشاره به شرایط دریافت وام اظهار داشت: باتوجه به اینکه امتیازهای دانش آموختگان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می شود ضروریست مستعدین برتر همه اطلاعات را به صورت کامل در سامانه بارگذاری کنند. درخواست متقاضیان جهت استفاده از تسهیلات وام خرید / ساخت مسکن در انتها هر فصل بررسی می شود و معیار تعیین دوره بررسی درخواست ها، زمانی است که راستی آزمایی مدارک متقاضی به پایان رسیده باشد.
وی اظهار داشت: بازپرداخت تسهیلات وام خرید / ساخت مسکن با توافق بین متقاضی و بانک در اقساط ۵ تا ۱۵ ساله خواهد بود و مبلغ قسط با عنایت به مدت بازپرداخت و نرخ سود محاسبه و تعیین می شود و بنیاد ورودی به این مورد ندارد.
به گفته وی، این دانش آموختگان باید امتیازات لازم برای دریافت این تسهیلات همچون موفقیت های علمی، جایگاه تحصیلی بالا، برگزیده جشنواره های مورد تایید بنیاد و.. داشته باشند. در واقع فعالیتهای نوآورانه افراد بر مبنای امتیازهای آئین نامه های بنیاد ملی نخبگان محاسبه می شود و مشمول این تسهیلات می شوند.
وی اظهار داشت: این تسهیلات بر مبنای شیوه نامه های دقیق و مدون به افراد نخبه و دانش آموختگان برتر اعطا می شود.

1399/09/08
13:27:07
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: اطلاعات , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است