بازی لیزر تگ در ایران

برنامه ریزی برای تولید تجهیز ناوگان دریایی با ظرفیت دانش بنیان ها

برنامه ریزی برای تولید تجهیز ناوگان دریایی با ظرفیت دانش بنیان ها لیزر تگ: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی درصدد برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان برای ساخت ساخت تجهیزات ناوگان دریایی است.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، صنعت دریایی ایران همچون صنایع با سابقه و راهبردی کشور است که با وجود منابع و ظرفیت های بالقوه دریایی، آنطور که باید توسعه پیدا نکرده و ارتقاء نیافته است. همچون نیازهای این بخش مهم و کاربردی در کشور، تامین قطعات مورد نیاز آنست. قطعاتی حیاتی که ادامه کار این صنعت را تضمین می کنند.
نیاز به قطعات با استانداردهای جهانی یکی از نیازهای اصلی صنعت دریایی در کشور است. ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالهای اخیر توسعه صنعت دریایی با کمک ظرفیت های دانش بنیانی و استارتاپ ها را در اولویت قرار داده است. توانمندی که قدرت احیا و ادامه حیات برای حوزه های فناورانه کشور را دارد و در این چند سال توانسته، این ظرفیت را به کشور اثبات کند.
ایران با سابقه حضور تاریخی در عرصه دریا، توانمندی های فنی و سرمایه غنی انسانی، می تواند یکی از پایه های اقتدار اقتصادی، سیاسی و نظامی خودرا بر اساس توسـعه صنایـع دریایی قرار دهد. کاری که به توان و دانش علمی متخصصان، فارغ التحصیلان و سرآمدان علمی کشور نیاز دارد. در همین راستا هم گروه دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا از این ظرفیت های علمی بهره بگیرد.
یکی از اساسی ترین نیازهای این صنعت، تامین قطعات مورد نیاز است. قطعاتی که در وضعیت تحریمی کشور، تامین آنها از دیگر کشورها سخت و زمان بر است، اما با تلاش دانش بنیان های فعال کشور، قطعات مورد نیاز صنعت دریایی در داخل کشور تولید می شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از این کار حمایت می کند.
لازمه تولید این قطعات، استاندارد بودن آنها است. استانداردهایی ملی و بین المللی که اساس تولید این قطعات در کشور می باشند و باید رعایت شوند. ایجاد شبکه قطعه سازی ناوگان دریایی کشور اقدامی مهمست که توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام گرفته است.


منبع:

1399/09/02
10:07:19
5.0 / 5
962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است