بازی لیزر تگ در ایران

سومین سایت 5G ایران، در دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد

سومین سایت 5G ایران، در دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد ایرانسل سومین سایت نسل پنجم ایران را در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی نمود. مدیرعامل ایرانسل در مراسم راه اندازی این سایت، توسعه‌ی فناوری ۵G را سنگ بنای اقتصاد دیجیتال برشمرد. رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز، پیشتازی ایرانسل در حوزه ۵G را باعث افتخار و غرور ملی دانست.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، بنابراعلام روابط عمومی ایرانسل، در مراسم راه اندازی سایت ۵G دانشگاه تربیت مدرس، که سومین سایت نسل پنجم تلفن همراه (۵G) ایران و ایرانسل به حساب می آید، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و تعدادی از مدیران ایرانسل و دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس و تعدادی از مدرسان این دانشگاه، همچون دکتر یعقوب فتح اللهی معاون پژوهشی، دکتر احمدرضا شرافت مشاور رئیس دانشگاه و عضو هیأت علمی دانشکده‌ی برق و کامپیوتر، دکتر محسن پارسامقدم رئیس دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر و دکتر نادر مکاری مدیر گروه مخابرات حضور داشتند.
این مراسم به علت ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، با حضور جمع معدودی از خبرنگاران و پخش زنده برای تعداد گسترده تری از اصحاب رسانه برگزار گردید.
سومین سایت ۵G ایرانسل، که برخلاف دو سایت داخل ساختمانِ (Indoor) قبلی، اولین سایت خارج از ساختمان (Outdoor) نسل پنج ایرانسل است، در محل دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس قرار دارد و امکان استفاده‌ی عموم مشترکان ایرانسل، به وسیله‌ی گوشیهای موجود در بازار ایران با قابلیت پشتیبانی از ۵G و بعلاوه، استفاده‌ی دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه از آخرین نسل فناوری تلفن همراه، در آزمایشگاه ۵G این دانشگاه را فراهم می آورد.
مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، ضمن اشاره به تحولات سریع در فناوری های ارتباطی، به خصوص ارتباطات همراه و اشاره به این که ایرانسل توانسته است برای نخستین بار، شبکه‌ی نسل پنج تلفن همراه را وارد کشور کند، اظهار داشت: توسعه‌ی فناوری ۵G سنگ بنای اقتصاد دیجیتال است و سهم قابل توجهی در تولید ناخالص ملی خواهد داشت.
او همینطور در توضیحاتی، کاربردهای ۵G در حوزه های مختلف، همچون شهر هوشمند و اینترنت اشیا، پزشکی، رسانه و سرگرمی، تولیدات صنعتی، صنعت کشاورزی، انرژی و سلامت را تشریح و تاکید کرد: در ایرانسل طی دو سال گذشته، زیرساخت شبکه را برای توسعه‌ی نسل پنج آماده کرده ایم و امروز، بعد از افتتاح سایت های ۵G ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ساختمان مرکزی ایرانسل، سومین سایت نسل پنج ایران و ایرانسل، در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی می شود که همه‌ی مشترکان دارای گوشیهای با قابلیت پشتیبانی از ۵G می توانند از خدمات آن استفاده کنند.
عباسی آرند با تاکید بر برنامه‌ی ایرانسل برای توسعه‌ی نسل پنج تلفن همراه و راه اندازی سایت های جدید در سایر مناطق، همچون جزیره‌ی کیش و قدردانی از حمایت های هیأت مدیره و سهامداران ایرانسل در این حوزه، به توافق سال گذشته‌ی ایرانسل و دانشگاه تربیت مدرس جهت راه اندازی آزمایشگاه ۵G در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: این آزمایشگاه در حال نهایی شدن است و ذیل آن، پروژه های دوجانبه ای با دانشگاه تعریف می شود تا برای انجام پروژه های تحقیقاتی در این دانشگاه به کار رود.
مدیرعامل ایرانسل همینطور از طرح این اپراتور برای پشتیبانی از رساله ‎های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان دانشگاه های برتر کشور اطلاع داد و اظهار داشت که بر مبنای موضوعات تعریف شده و چارچوب مصوب، ایرانسل از رساله های تحصیلات تکمیلی متناسب با نیاز شرکت، حمایت می کند.
وی از استقبال و حمایت مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری ‎اطلاعات جهت راه اندازی سایت نسل پنج دانشگاه تربیت مدرس و پیگیری انجام شده توسط دکتر سیدستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قدردانی کرد.
عباسی آرند همینطور از امضای توافقنامه با دانشگاه های معتبر کشور، در حوزه‌ی سلامت و خدمات الکترونیکی در رابطه با آن، روی نسل پنجم تلفن همراه اطلاع داد.
در این مراسم همینطور رئیس دانشگاه تربیت مدرس، خاطرنشان کرد: پیشتازی ایرانسل در حوزه ۵G، جای افتخار و غرور ملی دارد و خوشحالم که در این راه، یک آزمایشگاه مشترک در این دانشگاه تأسیس می شود.
وی ادامه داد: در زمینه‌ی استانداردسازی پروتکل های ارتباطات آینده، برنامه هایی تدارک دیده شده که نقطه اوج این فعالیت ها، در زمینه های بین رشته ای خواهد بود.
دکتر محمدتقی احمدی ابراز امیدواری کرد که این حرکت مشترک، در زمینه های بین رشته ای همچون پزشکی دیجیتال و سایر حوزه های سلامت هم توسعه پیدا کند.
در این مراسم بعد از افتتاح سایت ۵G ایرانسل، تست سرعت نسل پنج همراه در محیط باز و در حضور خبرنگاران انجام شد. این سایت، همانند سایر سایت های فعال در شبکه‌ی ایرانسل، در حال ارائه‌ی خدمات به مشترکان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران است و مشترکان ایرانسل بسته به عواملی مانند فاصله تا سایت، قدرت سخت افزاری گوشی یا مودم و هم تعداد مشترکان متصل به سایت، می توانند بالاترین سرعت ارتباطات همراه را تجربه کنند.
در انتها این مراسم نیز، مدیرعامل ایرانسل و رئیس دانشگاه تربیت مدرس، به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.
ایرانسل پیش از این، روز چهارشنبه، اول مرداد ماه ۱۳۹۹، اولین سایت ۵G ایران را با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تهران راه اندازی کرده بود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در آیین افتتاح این سایت که در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیأت دولت برگزار شد، با بیان این مورد بعنوان «یک خبر خوش»، راه اندازی نسل پنجم تلفن همراه را «یک تحول بزرگ دیجیتال» دانست.
سه شنبه هفتم مرداد ماه ۱۳۹۹ نیز، با حضور و انجام تست سرعت توسط خبرنگاران، دومین سایت ۵G ایران هم در ساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شده بود.
منبع:

1399/08/24
22:54:03
5.0 / 5
1145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است