بازی لیزر تگ در ایران
با همكاری آلمان و چین؛

نخستین فرودگاه تاكسی های پرنده ایجاد می شود

نخستین فرودگاه تاكسی های پرنده ایجاد می شود به گزارش لیزر تگ یك شركت نوپای آلمانی به نام لیلیوم از تأسیس نخستین فرودگاه اختصاصی پرواز تاكسی های پرنده در نزدیكی شهر اورلاندوی آمریكا اطلاع داده است.به گزارش لیزر تگ به نقل از سی ان بی سی، لیلیوم این فرودگاه اختصاصی خودرو های پرنده را که اصطلاحاً ورتیپورت نام گرفته در لیک نونا تأسیس خواهد نمود. لیک لونا یک شهر هوشمند بوده و مقرر است در آینده نزدیک در نزدیکی فرودگاه بین المللی اورلاندو تأسیس شود.
جت های پرنده لیلیوم ظرفیت حمل حداکثر ۵ مسافر را دارند و نخستین بار پارسال رونمایی شدند. حداکثر سرعت این تاکسی های پرنده به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. شرکت آلمانی لیلیوم وعده داده که شبکه حمل و نقل آمریکا را برای پرواز تجاری تاکسی های پرنده تا سال ۲۰۲۵ آماده کند.
تاکسی های پرنده لیلیوم که از راه دور کنترل می شوند دارای دو بال در عقب و جلو بوده و ۳۶ موتور برقی انرژی لازم برای پرواز و حرکت این هواپیما را تأمین می کنند.
این نخستین بار است که خبری در مورد تأسیس یک فرودگاه خاص برای پرواز تاکسی های پرنده منتشر می شود. شرکت آلمانی برای تکمیل این طرح با برخی شرکتهای عمرانی محلی در آمریکا همکاری می کند. مهم ترین سرمایه گذار لیلیوم شرکت چینی تنسنت است که ۳۷۵ میلیون دلار در آن سرمایه گزاری نموده است.
لیلیوم امیدوار است بتواند ظرف مدت کوتاهی شبکه ای از تاکسی های هوایی را در شهرهای مختلف آمریکا به کار بگیرد. البته برخی شرکتهای عرضه دهنده خدمات تاکسی یابی اینترنتی برنامه های مشابهی را در دست اجرا دارند.


منبع:

1399/08/22
13:58:10
5.0 / 5
1168
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است