بازی لیزر تگ در ایران
تشدید خصومت های فضایی؛

نگرانی آمریكا از اتحاد چین با بیگانگان فضایی!

نگرانی آمریكا از اتحاد چین با بیگانگان فضایی! نتایج بررسی های نیروهای هوایی ارتش آمریكا نشان میدهد كه چین و ایالات متحده به شدت نگران تسخیر فضا توسط طرف مقابل هستند.به گزارش لیزر تگ به نقل از تک تایمز، این بررسی که با همکاری مؤسسه هوافضای چین صورت گرفته با هدف ترسیم تصویری از تصورات و برداشت های دو طرف از کارهای فضایی هر کشور انجام شده است.
بر اساس این بررسی، آمریکا تسلیحات ضد ماهواره چین را تهدیدی بالقوه برای امنیت ملی خود می داند و بیم دارد که مقامات پکن از قدرت نرم و دیپلماسی خود برای اتحاد با بیگانگان فضایی و تسلط بر فضا بهره بگیرند.
تحقیق مذکور همین طور نشان میدهد که رقابت فضایی چین و آمریکا طی سال های آینده تشدید خواهد شد و عمق بیشتری خواهد یافت. از همین رو دو طرف اقدامات خودرا برای شکل دادن به یک نظام بین المللی جدید که به نفع منافع ملی هر یک از دو طرف باشد، تشدید می کنند.
پژوهش مورد اشاره نشان میدهد چینی ها الون ماسک و شرکت اسپیس ایکس وی را مدلی می دانند که شرکت های فضایی چینی نیز باید از آن تقلید کنند تا تسلط خود در فضا را در مقابل رقیب آمریکایی بالا برند.
همچنین امریکایی ها چین را رقیبی نظامی در فضا می دانند که پیشرفت برنامه های فضایی آن می تواند چالش های اقتصادی، سیاسی و نظامی برای کاخ سفید به وجود آورد. چین تلاش دارد این تصور را در سایرین ایجاد کند که از همکاریهای فضایی با دیگر کشورها استقبال می کند. این کشور آمریکا را نیز در چارچوب مانعی برای همکاریهای صلح آمیز فضایی به تصویر می کشد.
چین تلاش آمریکا برای تبیین دکترین نظامی، راه اندازی بازی های جنگی در فضا و تأسیس نیروی فضایی را اقدامی شریرانه برای تسلط بر فضا و محدودکردن دسترسی چین تصور می کند. چین همین طور جنبه های نظامی کارهای فضایی خودرا بسیار محدود می داند. بدین سبب می توان تصور کرد که خصومت های فضایی دو کشور در آینده تشدید شود.

1399/07/06
21:54:07
5.0 / 5
1562
تگهای خبر: بازی , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است