بازی لیزر تگ در ایران
با هوش مصنوعی؛

تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن امكان پذیر شد

تشخیص آلزایمر از روی حرف زدن امكان پذیر شد به گزارش لیزر تگ تعدادی از پژوهشگران مؤسسه فناوری نیوجرسی موفق به ابداع الگوریتم هوش مصنوعی شده اند كه با بررسی نحوه حرف زدن افراد مشخص می كند آیا آنها در حال ابتلاء به آلزایمر هستند یا نه.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، هم اکنون هیچ روش قطعی و مطمئنی برای تشخیص ابتلای افراد به آلزایمر وجود ندارد اما فناوری هوش مصنوعی می تواند امکان پی بردن به اینکه آیا افراد در حال مبتلا شدن به این بیماری هستند را فراهم آورد.
بررسی ها نشان داده است نحوه صحبت کردن افرادی که در حال ابتلاء به آلزایمر هستند تفاوت هایی با افراد سالم دارد و یک الگوریتم هوش مصنوعی با بررسی شیوه تکلم افراد این مورد را تشخیص می دهد.
بیماری آلزایمر بر روی بخش هایی از بدن که به کنترل زبان می پردازند، تاثیر منفی می گذارد و بنابراین افراد مبتلا به سادگی نمی توانند کلمات مناسب را بیابند و بعنوان مثال امکان دارد به جای کلمه روزنامه از کتاب استفاده کنند.
این مشکل در ۸ تا ۱۰ درصد افراد در حال ابتلاء به آلزایمر در مراحل آغازین این بیماری رخ می دهد و هر چه بیماری تشدید می شود این درصد افزایش می یابد. بنابراین الگوریتم هوش مصنوعی مبتنی بر بررسی نحوه تکلم افراد روشی مناسب برای شناسایی آلزایمر است.
این روش مبتنی بر توصیف برخی نقاشی های کودکانه توسط افراد مورد آزمایش است و شیوه زبانی این توصیف آغاز ابتلای افراد به آلزایمر را با دقت بیشتر از ۹۵ درصد مشخص می کند. الگوریتم مورد اشاره فعلاً تنها با زبان انگلیسی سازگار است، اما مقرر است در آینده با زبان های دیگری هم سازگار شود.

1399/06/14
17:33:34
5.0 / 5
2213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است