بازی لیزر تگ در ایران
با آغاز تحریم ها ؛

۸۰ درصد كاتالیست های مورد نیاز كشور در داخل تولید شد

۸۰ درصد كاتالیست های مورد نیاز كشور در داخل تولید شد به گزارش لیزر تگ شركت های دانش بنیان و فناور موفق شده اند بیشتر از ۸۰ درصد كاتالیست های مورد نیاز كشور را با حمایت معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری در داخل تولید كنند.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمزه کازرونی مدیر عامل یک شرکت فناور توسعه دانش و فناوری بیان نمود: کاتالیست ها همچون نخستین اقلامی بودند که از سال ۱۳۸۹ مورد تحریم قرار گرفتند. با اعمال تحریم ها مشکلات زیادی برای پالایشگاه ها به وجود آمد، چونکه اغلب نیاز کشور از خارج تأمین می شد و شرکت ها مجبور بودند که با قیمت بالا و از راه واسطه ها کاتالیست ها را خریداری کنند.
به گفته کازرونی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و فناور زیادی تاسیس شد که به صورت تخصصی در حوزه کاتالیست فعالیت می نمایند. بعد از چند سال فعالیت، به جرات می توان اظهار داشت که با عنایت به تعداد کاتالیست های ساخته شده و کاتالیست های در لبه تجاری سازی، هم اکنون نزدیک به ۸۰ درصد از کاتالیست های مورد نیاز کشور، در داخل ایجاد می شود.
وی افزود: ما در شرکت؛ یک کاتالیست با فناوری بسیار بالا تولید کرده ایم که از اهمیت بالای برای تأمین بنزین کشور برخوردار می باشد. این کاتالیست رفورمینگ نفتا نام دارد و با عنایت به این که ۷۰ درصد بنزین مورد نیاز کشور در واحد رفورمینگ پالایشگاه ایجاد می شود، این کاتالیست می تواند نقشی کلیدی در این عرصه ایفا کند.
کازرونی همینطور اظهار داشت: ۹۵ درصد از نیاز دنیا به این کاتالیست توسط دو شرکت فرانسوی و آمریکایی ایجاد می شود. این کاتالیست از سال ۲۰۱۷ در روسیه هم با تحریم مواجه گردید. آنها هم دو خط تولید راه اندازی کرده اند. ما مدعی هستیم که کیفیت کاتالیست ساخته شده در کشور ما از کیفیت کاتالیست روسی بسیار بالاتر است. در مورد این کاتالیست بیشتر از ۱۰ هزار صفحه آزمایش وجود دارد و در ۴ ورژن و نوع مختلف تولید شده است.
بیش از این حمایت های مختلفی از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این عرصه انجام گرفته است. با عنایت به این که اغلب مشتری های این کاتالیست، دولتی و نیمه دولتی هستند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می تواند نقشی تعیین کننده در بازارسازی و توسعه بازار این محصول ایفا کند.

1399/05/19
20:24:12
5.0 / 5
2185
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است