بازی لیزر تگ در ایران

سیمكارت های گم شده در معرض بیشترین سوءاستفاده ها

سیمكارت های گم شده در معرض بیشترین سوءاستفاده ها به گزارش لیزر تگ طبق قانون، در مرحله اول مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از سیمكارت با شخص مالك است و مجرمان هم از سیمكارت های بلااستفاده یا گم شده در جهت اعمال خلاف سوءاستفاده می كنند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، پدیده سیمکارت های جعلی و ناقص یا همان سیمکارت های بدون هویت موضوعی بود که طی سالیان گذشته مشکلات گوناگونی بوجود آورده و اقدامات خلاف کارانه همچون کلاهبرداری و حتی قتل صورت گرفت. این مورد باعث شد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این حوزه به اقدامی جدی دست بزند. مشترکان می توانند با رفتن به آدرس اینترنتی mobilecount.cra.ir از تعداد سیمکارت هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، آگاه شوند و یا با ارسال کد ملی مالک خط به یکی از شماره های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از راه یکی از خطوط تحت مالکیت، نسبت به استعلام تعداد خطوط ثبت شده به نام خود اقدام نمایند.
همینطور با لزوم احراز هویت مشترکان هنگام خرید سیم کارت، هم اکنون اپراتورها برای پیشگیری از سوءاستفاده از خرید سیمکارت، موظف می باشند تنها در دفاتر منتخب خود به کسانی که سیم کارتی به نامشان نیست، سیمکارت بدهند و سایر افراد هم برای احراز هویت از رمز یکبار مصرف استفاده می نمایند.
مشترکان تلفن همراه درصورت مشاهده هرگونه مغایرت در تعداد خطوط ثبت شده به نام خودشان می توانند برای جلوگیری هر نوع سوءاستفاده احتمالی، شخصا به دفاتر خدمات مشترکین اپراتورها رجوع کنند و با عرضه کارت ملی از تمامی خطوط به نام خود که امکان دارد بدون اطلاع مشترک به نام وی ثبت شده باشد، آگاه شده و برای قطع هر یک از سیمکارت ها اقدام کنند.
با این حال، پلیس فتا اخطار می دهد که برخی دفاتر و نمایندگی های اپراتور تلفن همراه بدون تطبیق کارت ملی فرد رجوع کننده مبادرت به ثبت سیمکارت به نام افراد می کنند. این در شرایطی است که درصورت هرگونه ایجاد مزاحمت از راه سیمکارت و یا ارتکاب اعمال مجرمانه، این مالک سیمکارت است که در وهله اول باید در محاکم قضایی پاسخگو باشد. چونکه قانون، مالک را دارنده سیمکارت می شناسد. اگر پس از بررسی های فنی مشخص شد که صاحب سیمکارت مرتکب عمل مجرمانه نشده است تبرئه خواهد شد در غیر این صورت مالک سیمکارت باید پاسخ گوی محاکم قضایی و شاکی باشد.
همینطور لازم است در صورت فروش و واگذاری سیمکارت های خود به دیگران، حتما اطلاعات عضویت در شبکه های اجتماعی را غیرفعال کرده، به سیمکارت دیگری انتقال داده و یا به طورکلی آنها را حذف کنید. یعنی اگر با سیمکارت موردنظر قبلاً در شبکه های مجازی عضویت داشته اید باید اکانت نرم افزار موردنظر را حذف (Delete Account) و سپس به سوزاندن، غیرفعال کردن یا انتقال سیمکارت اقدام کنید.



1399/05/12
14:47:39
5.0 / 5
2158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است