بازی لیزر تگ در ایران
به منظور ذخیره سازی انرژی؛

فناوری كه عمر باتری های لیتیومی را سه برابر می كند

فناوری كه عمر باتری های لیتیومی را سه برابر می كند به گزارش لیزر تگ محققان دانشگاه رایس از تولید باتری های لیتیومی جدیدی اطلاع داده اند كه عمر مفید آنها سه برابر باتری های لیتیومی عادی است.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، در باتری های مورد اشاره از نوعی نوار چسب و هم گرافن برای تقویت الکترودها استفاده شده است. در نهایت یک روش لیزری برای پیوند دادن این مواد و ایجاد استقامت در آنها به کار گرفته شده است.
این روش سبب می شود توانایی الکترودها برای ذخیره سازی انرژی در گذر زمان دیرتر کاهش پیدا کند و در نهایت عمر مفید باتری های لیتیومی بیشتر شود.
معمولاً در باتری های لیتیومی از گرافیت در آند استفاده می شود. اما در گذر زمان برجستگی هایی در آندهای گرافیتی معروف به دندریت شکل می گیرد که سبب ایجاد اتصالی ناگهانی در باتری و گرما و چه بسا انفجار می شود. استفاده از نوار چسب بر روی آند جدید گرافنی و گرمادهی آن با لیزر در حد ۲۰۲۶ درجه سانتیگراد عمر و کارآیی باتری لیتیومی را به میزان قابل توجهی بالا می برد.
با استفاده از این روش چسب نواری به روکشی دارای سیلیکون و اکسیژن مبدل می شود و گرافن هم در سراسر آن پخش می شود. در این حالت چسب مورد اشاره بعنوان لایه ای حفاظتی عمل کرده و جلوی ایجاد دندریت ها را هم می گیرد. پژوهشگران امیدوارند در آینده ای نزدیک بتوانند برای تجاری سازی این روش اقدام نمایند.

1399/04/26
22:06:16
5.0 / 5
2535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است