بازی لیزر تگ در ایران
در گفت وگو با لیزر تگ اعلام شد

جذب ۹۰ درصدی داوطلبان آزمون استخدامی دارای ۳ مهارت شغلی

جذب ۹۰ درصدی داوطلبان آزمون استخدامی دارای ۳ مهارت شغلی به گزارش لیزر تگ دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی اعلام نمود: بررسی ها نشان میدهد 90 درصد از شركت كنندگان آزمون استخدامی كه با سه مهارت شغلی و 80 درصد افرادی كه دارای دو مهارت شغلی هستند جذب مشاغل شدند.


محمدحسین قمری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری سومین آزمون استخدامی بخش خصوصی اظهار نمود: استخراج این دوره از آزمون در حال انجام است؛ چونکه به سبب شیوع ویروس کرونا قسمتی از مصاحبه های پذیرفته شدگان به صورت آنلاین انجام شد و تعدادی نیز در محل شرکت متقاضی، به صورت حضوری بوده است.
وی افزود: ما برمبنای آخرین نظر سنجی هایی که داشتیم حدود ۲۰ هزار نفر از شرکت کنندگان این آزمون دعوت به همکاری شدند که این تعداد با مصاحبه شوندگان متفاوت می باشد.
قمری اشاره کرد: علاوه بر آن بررسی های ما همین طور نشان میدهد که ۹۰ درصد از شرکت کنندگانی که دارای سه مهارت شغلی و ۸۰ درصد افراد دارای دو مهارت دعوت به همکاری شدند.
دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی تعداد شرکت کنندگان در سومین آزمون استخدامی را ۸۰ هزار نفر ذکر کرد و تصریح کرد: حدودا ۵ تا ۶ درصد در این آزمون حضور نداشتند ولی همین تعداد از افراد به سبب آنکه رزومه را پر می کنند جز فهرست معرفی شدگان قرار می گیرند ولی افرادی که در آزمون شرکت نمایند در اولویت قرار دارند و امتیازات بیشتری دارند.
قمری، بیشترین جذب شرکت کنندگان در این آزمون را مربوط به حوزه IT دانست و اظهار داشت: جذب این بخش بطور کامل است و در بخش "فروش و بازار" و مدیریت در رده های دوم و سوم قرار دارند.
وی با اشاره به میزان جذب نیروهای انسانی در حوزه های علوم انسانی و هنری توضیح داد: در چهارمین آزمون استخدامی یکی از بزرگترین مجموعه هایی که ما با آنها همکاری داریم، سازمان صدا و سیما درصدد جذب ۲۷ عنوان شغلی در سراسر کشور است.
قمری با تاکید بر اینکه مشاغل مورد تقاضای صدا و سیما در حوزه های علوم انسانی و فرهنگی و فنی دانست.
دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی همین طور به برگزاری چهارمین دوره برگزاری این آزمون اشاره نمود و اظهار داشت: چهارمین دوره برگزاری این آزمون از روز گذشته، شنبه ۲۱ تیر ماه شروع شده و تا ۳ مرداد ماه ادامه دارد و تابحال ۱۸ هزار عنوان موقعیت شغلی اعلام وصول شده که از این تعداد ۱۰ هزار مورد آن مربوط به صدا و سیما و ۳ هزار مورد آن فولاد هیربد و مابقی مربوط به شرکت های کوچکتر می شود.
وی با تاکید بر اینکه این ۱۸ هزار عنوان شغلی وصول شده از طرف ۲۴۰۰ شرکت بوده است، اشاره کرد: موقعیت های شغلی مربوط به حدود ۲۶۶ رده شغلی می شود.
قمری به بیان کیفیت سوالات این آزمون پرداخت و اظهار داشت: این آزمون شامل ۸۰۳ سوال شایستگی شغلی است و داوطبان پس از ثبت نام و انتخاب شغل مورد نظر، برخی از شایستگی های شغلی را انتخاب و در آزمون مربوطه شرکت می کنند.
دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی افزود: از داوطلبان برمبنای شایستگی شغلی که انتخاب می کنند، آزمون گرفته می شود و از طرف دیگر شرکت ها افراد مورد نظر را برمبنای شایستگی ها انتخاب می کنند.
بگفته وی شایستگی شغلی شامل دانش تخصصی و یا مهارتی و یا توانایی است که بخش توانایی بوسیله آزمون استعداد یابی انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه آزمون چهارمین دوره به صورت آنلاین برگزار می شود، اظهار داشت: کلیه فرآیندهای این دوره از آزمون از ثبت نام، اصالت سنجی مدارک و آزمون، آنلاین است و ۳ برابر ظرفیت اعلام شده به شرکت ها معرفی خواهند شد.
به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، چهارمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی کاملا به صورت آنلاین در اول شهریورماه سال جاری برگزار می شود.
منبع:

1399/04/22
15:01:53
5.0 / 5
2484
تگهای خبر: آنلاین , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است