بازی لیزر تگ در ایران
ستاد توسعه فناوری نانو اعلام كرد؛

جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو

جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو برمبنای اطلاعات انتشار یافته توسط واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو، 95 گواهینامه نانومقیاس و 72 گواهینامه آزمایشی در سال 1398 صادر گردیده است.به گزارش لیزر تگ به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو با هدف ایجاد شفافیت بازار و افزایش اعتماد مصرف کنندگان به محصولات فناوری نانو، با حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شکل گرفته و در «موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان» مستقر است. ماموریت این واحد، ارزیابی محصولات، نظارت بر ثبات مقیاس و خواص و اعطای گواهینامه نانومقیاس به محصولات موردتأیید است.
گزارش فعالیت این واحد در سال ۱۳۹۸ به شرح زیر است:

همان طور که نمودار نشان می دهد، در سال ۱۳۹۸ تعداد ۳۸۵ درخواست بررسی محصول به واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو ارجاع شد که از این درخواست ها، ۸۳ مورد جهت تکمیل مستندات فنی با بهره گیری از گرنت شبکه آزمایشگاهی پذیرش مشروط شده و تعداد ۲۲۹ محصول به سبب ارائه مستندات فنی اولیه قابل قبول جهت اثبات ادعا پذیرش شده و به مرحله بعد راه یافتند.
تعداد ۷۳ مورد از محصولات هم به سبب عدم ارائه حداقل مستندات فنی در خصوص اثبات ارتباط با فناوری نانو یا انصراف شرکت مورد پذیرش قرار نگرفتند.
از میان محصولات پذیرش شده در سال ۱۳۹۸، بعد از بازدید و نمونه برداری از خط تولید، انجام آزمون های مقیاس و کارایی و بررسی نتایج در واحد، تعداد ۷۷ محصول موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس و ۵۰ محصول موفق به دریافت گواهی نامه آزمایشی شدند.
ارزیابی برخی از محصولات از اواخر سال ۱۳۹۷ شروع شده بود که در سال ۱۳۹۸ به پایان رسید. از ین جهت، تعداد ۱۸ گواهینامه نانومقیاس و ۲۲ گواهینامه آزمایشی نیز به آمار سال ۱۳۹۸ افزوده شد.
در مجموع، ۹۵ گواهینامه نانومقیاس و ۷۲ گواهینامه آزمایشی در این سال صادر شد. در ضمن، بررسی ۹ محصول نیز به دلایلی نظیر عدم امکان تولید محصول، عدم هماهنگی جهت بازدید و انصراف شرکت از ادامه پروسه ارزیابی متوقف شده است.


منبع:

1399/03/30
12:21:58
5.0 / 5
2326
تگهای خبر: اطلاعات , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است