بازی لیزر تگ در ایران

چرا باتری گوشی زود تمام می شود؟

چرا باتری گوشی زود تمام می شود؟ لیزر تگ: دلایلی كه به تخلیه سریع گوشی شما منجر می شود، می تواند صفحه نمایش، نقاط كم آنتن، برنامه های كاربردی و سایر تخلیه كنندگان باتری باشد و البته می توان این موارد را شناسایی كرده و چاره ای برای مقابله با آنها یافت.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، با بزرگ تر شدن باتری گوشیها، دستگاه ها از انرژی بیشتری بهره می برند، با توجه به این مساله باتری هنوز نگرانی بیشتر كاربران است. ماهیت دستگاه های فناوری همین است، اما این بدان مدلول نیست كه لازم است در طول روز چندین بار گوشی خودرا شارژ نماییم. اگر باتری گوشی شما سریع تر از حد معمول تخلیه می شود، می توانید مشكلات این مساله را شناسایی كرده و چاره ای را برای مقابله با آنها بیابید.
وب سایت اندروید اتوریتی مهم ترین عللی كه منجر به تخلیه غیرمعمول گوشیهای هوشمند می شود را ذكر كرده و همین طور چاره هایی را برای رایج ترین این موارد ارائه داده است كه میان آنها می توان به صفحه نمایش، نقاط كم آنتن و برنامه های كاربردی پس زمینه اشاره نمود.
صفحه نمایش گوشی
از زمان به وجود آمدن گوشیهای هوشمند، صفحه نمایش بزرگ ترین عامل تخلیه باتری گوشی بوده و همچنان هست. صفحه های گوشی درخشان تر و رنگارنگ تر می شوند و تجربه كاربری را لذت بخش تر می كنند، ولی در عین حال همین موضوع سبب می شود صفحه نمایش گوشیهای هوشمند نسبت به باتری گوشی، حریص تر شود. صفحه های نمایش پرنور می تواند دلیل اصلی تخلیه سریع باتری گوشی شما باشد.
جهت بررسی اینكه باتری گوشی شما صرف چه مواردی می شود، می توانید به تنظیمات مراجعه نموده و میزان مصرف باتری خودرا كنترل كنید. در بیشتر موارد خواهید دید كه صفحه در جایگاه نخست قرار دارد. فناوری صفحه نمایش گوشیهای هوشمند بسیار سریع تر از فناوری باتری پیشرفت می كند و همین موضوع سبب می شود عمر باتری در سال های آینده نیز مساله ای بزرگ تر باشد؛ بدین سبب تا زمانی كه اوضاع بهتر نشود، ناچارید در مصرف انرژی صرفه جویی كنید.
چطوری می توان مشكل صفحه نمایش را حل كرد؟ صفحه نمایش قاتل اصلی باتری شماست و البته روش های مختلفی برای كاهش سرعت تخلیه باتری وجود دارد. یكی از این كارها، روشنایی كم صفحه نمایش است و این كار می تواند كمك قابل توجهی در صرفه جویی باتری كند. همین طور می توانید از روشنایی تطبیقی استفاده كنید. این كار موجب می شود درصورت ضرورت و هنگامی كه فضا تاریك است، از صفحه روشن استفاده كنید و زمانی كه نیازی به روشنایی زیاد ندارید، باتری را ذخیره كنید.
همین طور می توانید زمان قفل خودكار را كاهش دهید. با كاهش زمان قفل خودكار می توانید اطمینان داشته باشید زمانی كه از گوشی استفاده نمی كنید، صفحه نمایش شما خاموش است. تصاویر زنده پس زمینه را حذف كنید. این تصاویر ممكنست زیبا به نظر برسند، اما در واقع در این شرایط گوشی شما مانند حالتی عمل می كند كه در حال پخش یك فیلم است و باتری زیادی را از بین می برد. حتی می توانید از تصویر زمینه سیاه استفاده كنید. اگر صفحه نمایش آمولد (AMOLED) دارید، استفاده از تصویر زمینه سیاه موجب كاهش مصرف باتری می شود، برای اینكه در این شرایط پیكسل های گوشی فعال نیستند.
نقاطی با آنتن دهی پایین
مناطقی كه آنتن دهی خوبی ندارند، قاتلان خاموش باتری گوشی هستند. تلفن همراه شما دایما با برج های مجاور در حال برقراری ارتباط است و می كوشد هر ثانیه از روز شما را به آنتن متصل كند. وقتی نتواند، برای رسیدن به شبكه و بازگرداندن شما به شبكه، فعالیت زیادی را انجام خواهد داد. اگر شما در یك منطقه روستایی زندگی می كنید، در یك ساختمان عظیم كار می كنید، یا اغلب در مناطقی با آنتن دهی پایین هستید احتمالاً باتری گوشی شما سریع تر از حد معمول تخلیه می شود.
اما چطور می توان این مشكل را حل كرد؟ آنتن دهی اپراتورها بسته منطقه، شهر و محله متفاوت می باشد. چاره این است كه بررسی كنید كدام اپراتور در مناطقی كه شما در حال زندگی و كار و فعالیت هستید، آنتن دهی بهتری دارند و به دنبال آن، اپراتور خودرا تغییر دهید. روش دیگر، استفاده از حالت هواپیما است. حالت هواپیما می تواند آنتن گوشی شما را مجبور به استراحت كند. اگر تمامی اتصالات گوشی خودرا خاموش كنید، تلفن شما برای اتصال به سیستم، مجبور به انجام فعالیت زیاد نیست.
همین طور می توانید این كار را به صورت راهبردی در زمان هایی كه خدمات بدی وجود دارد و آنتن دهی مطلوب نمی باشد انجام دهید و حتی با بهره گیری از برخی ابزارهای هوشمند، در شرایطی كه آنتن دهی پایین است، به حالت هواپیما منتقل شوید. همین طور می توانید از برخی توسعه دهنده های شبكه یا تقویت كننده سیگنال كه توسط شركت های مخابراتی ارائه می شود، در خانه یا محل كار خود استفاده كنید.
برنامه های كاربردی پس زمینه
اگر باتری گوشی شما سریع تر از حد معمول تخلیه می شود، برنامه های كاربردی خودرا بررسی كنید. برخی اپلیكیشن ها و برنامه های كاربردی بیشتر از سایر برنامه ها، باتری مصرف می كنند، نمونه هایی از این برنامه ها، یوتیوب، نتفلیكس و خدمات تماشای ویدیو هستند.
همین طور درصورتی كه می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی كنید، بهتر است از بازی كردن اجتناب كنید، برای اینكه بازی های موبایلی معمولا باتری زیادی مصرف می كنند، به خصوص بازی هایی كه به گرافیك بالا نیاز دارند. بعضی از برنامه ها هم هستند كه حتی اگر مشغول استفاده از آنها نباشید، باتری گوشی شما را مصرف می كنند. اپلیكیشن هایی مانند فیسبوك، مسنجر، اینستاگرام و واتس آپ نمونه هایی از این دست اپلیكیشن ها هستند.
شبكه های اجتماعی و پیام رسان هایی مانند اینها، همیشه می كوشند شما را در تماس و به روز نگه دارند، بنا بر این بطور مداوم در پس زمینه مشغول فعالیت هستند، این اپلیكیشن ها از داده گوشی استفاده می نمایند، مكان شما را تحت كنترل دارند، برای شما اعلانات را می فرستند و مواردی از این دست. البته امروزه تمایل زیادی به استفاده از این اپلیكیشن ها وجود دارد و ما در طول روز و حتی بی وقفه در حال بررسی پیام هایی كه در این اپلیكیشن ها منتقل می شود، هستیم.
اما برای مقابله با این مشكل باید چه كار كرد؟ یكی از مهم ترین اقدامات این است كه دانلود و نصب برنامه هایی از این دست را به حداقل برسانید. شاید اگر به برنامه هایی كه روی گوشی خود نصب كرده اید نگاهی بیندازید، متوجه شوید نیمی از آنها را استفاده نمی كنید. این در حالیست كه این برنامه ها همیشه در پس زمینه كار می كنند و باتری را هدر می دهند. بدین سبب اگر برنامه هایی دارید كه از آنها استفاده نمی كنید، بهتر است پاكشان كنید.
همین طور بهتر برنامه هایی كه در پس زمینه كار می كنند را متوقف كنید. اگر متوجه شدید برنامه ای دارید كه در پس زمینه مشغول فعالیت است و میزان زیادی از باتری شما را مصرف می كند، می توانید آنرا محدود كنید. برای این كار كافی است به بخش تنظیمات رفته و از قسمت اپلیكیشن ها، برنامه مورد نظر خودرا انتخاب كنید و در بخش باتری، دسترسی پس زمینه آنرا محدود كنید. البته باید توجه داشته باشید ممكنست بعضی از اعلانات و خاصیت ها را از دست بدهید، برای اینكه زمانی كه برنامه مورد استفاده قرار نگیرد، به خواب می رود.
از طرفی یكی از اقداماتی كه برای مقابله با مصرف بی رویه باتری می توانید انجام دهید این است كه برنامه هایی كه استفاده نمی كنید را ببندید. در نهایت اینكه اگر می خواهید در مصرف باتری گوشی صرفه جویی كنید، باید مراقب استفاده خود باشید. ممكنست از شروع روز گوشی خودرا دست بگیرید، با آن بازی كنید، فیلم ببینید و ساعات زیادی را در شبكه های اجتماعی بگذرانید؛ در چنین حالتی نباید از این تعجب كنید كه چرا قبل از اینكه شب به خانه برسید، گوشی تان خاموش می شود.
سایر نكات مربوط به باتری
جی پی اس، وای فای و بلوتوث؛ از این ابزارهای اتصال هر چند وقت یك دفعه استفاده می كنید؟ این روزها در اغلب ساعات روز، این ابزارها روشن هستند، حتی اگر به ندرت مورد استفاده قرار گیرند. این در حالیست كه این ابزارها، باتری مصرف می كنند، حتی اگر مصرف باتری آنها به ظاهر كم باشد. بدین سبب بهتر است زمان هایی كه از آنها استفاده نمی كنید، خاموش شان كنید و آنگاه متوجه میزان باتری ذخیره شده خواهید شد. همین طور عكس و ویدیو گرفتن هم انرژی زیادی مصرف می كند، بدین سبب بهتر است اگر نیاز دارید باتری خودرا ذخیره كنید، از كار كردن با آنها بپرهیزید.
یكی دیگر از مواردی كه می تواند در باتری گوشی شما موثر باشد، دمای هواست. دمای پایین بطور قابل توجهی بر عمر باتری تأثیر می گذارد. باتری های لیتیوم یونی كه این روزها در بیشتر گوشیها مورد استفاده قرار می گیرند، در سرمای شدید متوقف می شوند و حتی قرار گرفتن این باتری ها درمعرض مداوم در مقابل سرما، می تواند به كلی نابودشان كند. بدین سبب در هوای سرد بهتر است تلفن را در نزدیكی خود نگه دارید تا با بدن شما هم دما باشد. ازطرفی به روزرسانی نرم افزارها معمولا با بهبود طول عمر باتری همراه هستند، بدین سبب بهتر است برنامه ها و نرم افزارهای گوشی خودرا به تازه ترین نسخه موجود به روز كنید.
در نهایت می توانید از یك شارژر قابل حمل استفاده كنید. امروزه عوامل بسیاری وجود دارد كه می تواند منجر به كاهش عمر باتری شود و البته برای مقابله با این عوامل هم راهكارهای بسیاری موجود است. گاهی همین كه میزان انرژی صفحه نمایش و روشنایی آنرا بررسی نماییم، می تواند كافی باشد تا با یك دفعه شارژ گوشی در طول روز دوام بیاوریم و دیگر نیازی به شارژ مجدد نباشد.1399/01/23
20:23:49
5.0 / 5
2946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است