بازی لیزر تگ در ایران
در گزارش لیزر تگ اعلام شد

آغازمرحله دوم فروش اینترنتی ازفردا

آغازمرحله دوم فروش اینترنتی ازفردا به گزارش لیزر تگ قائم مقام وزیر صمت، از آغاز مرحله دوم فروش های اینترنتی از فردا (۱۶فروردین ۹۹) اطلاع داد و اظهار داشت: حمایت جدی از واحدهای صنفی كه در شب عید نتوانستند فروش خوبی داشته باشند، در این قالب صورت می گیرد.


حسین مدرس خیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز دور جدید فروش های اینترنتی از فردا (شنبه ۱۶ فروردین ۹۹) اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال اجرای مرحله اول فروش های اینترنتی كه از ۲۳ تا ۲۹ اسفند برگزار شد، مقرر است كه دور جدید این فروش ها با مشاركت گسترده اصناف و واحدهای فروشگاهی، از فردا مجدد شروع به كار كند. سه هدف اصلی برگزاری فروش های اینترنتی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در این فروش ها، سه هدف اصلی دنبال می شد كه همچون آن، كوشش برای تشویق مردم به خانه ماندن به منظور مهار و كنترل ویروس كرونا، تقاضاهای معطل مانده از كسب و كارهایی كه به علت وضعیت كنونی امكان فعالیت نداشته یا مشتری چندانی نداشتند و در عین حال، برای فروش های آخر سال برنامه ریزی كرده بودند و در نهایت، تأمین نیازها و مایحتاج مورد نیاز مردم در شرایطی بود كه از آنها تقاضا می شود از خانه خارج نشوند.
وی تصریح كرد: به هر حال وقتی كه به مردم گفته می شود كه از خانه خارج نشوند، باید مایحتاج آنها را تأمین كرد؛ ازاین رو بهترین چاره فروش اینترنتی است كه البته اجرای آناز سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اهداف بلندمدت دنبال می شود؛ ازاین رو اگر فرهنگ فروش های اینترنتی در بین مردم جا بیفتد تا به جای حضور در بازارها، به صورت غیرحضوری و اینترنتی خرید كنند، آنگاه می توان این بخش از اقتصاد را هم توسعه داد و علاوه بر كمك به اقتصاد ملی، مزایای مترتبه ای هم به دنبال دارد.
مرحله اول فروش های اینترنتی چگونه بود؟
مدرس خیابانی با برشمردن شاخصه های برگزاری مرحله اول فروش های اینترنتی اظهار داشت: در مرحله اول فروش های اینترنتی كه دو شاخصه داشت، بیشتر از ۳۰۰ فروشگاه مشاركت كرده و در عین حال، ۶ هزار واحد صنفی كه تاكنون فروش اینترنتی نداشتند هم به این جمع پیوستند؛ این در شرایطی است كه فروش های اینترنتی این فروشگاه ها در طول اسفند ۹۸ نسبت به اسفند ۹۷، معادل ۲۳۶ درصد رشد داشته و در عین حال، ظرف یك هفته نیز، انواع فروشگاه های مشاركت كننده بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد رشد فروش را تجربه كرده اند.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: مرحله دوم طرح فروش اینترنتی از روز شنبه ۱۶ تا ۳۱ فروردین ۹۹ شروع می شود كه این مرحله، چند تفاوت با مرحله اول دارد؛ به این معنا كه وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات كه تا پیش از این، هر یك به صورت جداگانه، این اقدام را انجام می دادند، در مرحله دوم، در چارچوب یك همكاری و هم افزایی مشترك، فروش اینترنتی را به صورت مشترك و بر مبنای مصوبه كارگروه اقتصادی ستاد ملی مقابله با كرونا به صورت همزمان انجام خواهند داد.
وی افزود: كمیته سیاستگذاری برگزاری فروش اینترنتی با مسئولیت وزارت صمت و عضویت وزارت ارتباطات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بانك مركزی و سازمان صدا و سیما تشكیل شده و البته تفاوتی هم با مرحله قبل دارد و آن، اینكه كار اجرایی برون سپاری و به اتحادیه سراسری كسب و كارهای اینترنتی با این هدف سپرده شده كه استفاده بهتر و بیشتر از توان و پتانسیل بخش خصوصی صورت گیرد؛ چونكه این اقدام می تواند فروشگاه های اینترنتی عضو این اتحادیه را هم به طور گسترده پای كار آورده و نگاه تخصصی تری را به جشنواره حاكم نماید.
ورود فروشگاه هایی كه تابحال فروش اینترنتی نداشته اند
به گفته قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، این جشنواره تحت نظارت اتاق اصناف ایران قرار می گیرد؛ چونكه هدف اصلی فروش اینترنتی، اتصال فروشگاه هایی است كه تاكنون فروش اینترنتی نداشته اند؛ ضمن اینكه هدف آن است كه سقف فروش اینترنتی اضافه شود و دیگر هدف این است كه كسب و كارهای سنتی و محلی كه قدرت عرضه نداشته اند، در طرح فروش های اینترنتی فضا فروش بیابند.
وی با برشمردن خصوصیت های دور جدید فروش های اینترنتی تصریح كرد: درست مثل مرحله اول، بسته حمایتی پشتیبان این جشنواره در نظر گرفته شده است؛ به نحوی كه آدرس خرید از جشنواره فروش اینترنتی به سایت بازارگاه ایران تغییر یافته است و علاوه بر آن، به خاطر هم افزایی و اجرای مشترك با صدا و سیما، هم تبلیغات گسترده ای صورت می گیرد تا مردم از منزل خارج نشوند؛ ضمن اینكه همچون مرحله اول، اینترنت مجانی در اختیار خریداران از این فروشگاه ها به صورت اینترنتی است و تمامی این فروشگاه ها هم دارای مجوز و نماد اعتماد الكترونیكی دارند.
مدرس خیابانی اظهار داشت: قابلیت پس دادن كالا یك هفته مطابق با قانون تجارت وجود دارد؛ ضمن اینكه دستگاه های ناظر مثل تعزیزات حكومتی، سازمان حمایت و دادستانی هم به شكایات رسیدگی می كنند؛ ضمن اینكه خدمات ویژه ای هم از جانب شركت پست در مرحله دوم قرار دارد كه با توان بیشتری حمل را به صورت ۲۴ ساعته انجام می دهند؛ ضمن اینكه همراه با بسته های ارسالی، بسته ای بهداشتی شامل ماسك و دستكش هم همراه با پروتكل های بهداشتی برای مشتری ارسال خواهد شد.
وی اضافه كرد: مجوز حمل بار از جانب تاكسی های داخل شهری هم از جانب وزارت كشور صادر شده و همچنان قرعه كشی و جوایزی هم به خریداران اعطا می شود.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: پیشبینی می شود كه بیشتر از ۳۰۰ فروشگاه جدید به صورت اینترنتی در این طرح مشاركت كنند؛ این در شرایطی است كه در مرحله قبل هم ۶ هزار واحد جدید اضافه شدند؛ اما به هر حال به صورت روزانه تعداد فروشگاه های نورسیده به این طرح از جانب اتاق اصناف ایران، رصد می شود؛ این در شرایطی است كه عیار سنجش موفقیت این طرح از جانب اتاق اصناف ایران، میزان فروشگاه های جدیدالوورد هستند كه برای فروش اینترنتی ثبت نام می كنند.
وی اضافه كرد: پوشاك، كیف و كفش، لوازم خانگی، لوازم ورزشی، ارزاق و مایحتاج روزانه مردم و آجیل و خشكبار در این فروش ها حضور دارند؛ ضمن اینكه ثبت نام فروشگاه ها برای مشاركت در این طرح مجانی است و آموزش لازم به حاضران داده خواهد شد.
۴۰ هزار ثانیه تبلیغ مجانی صدا و سیما برای جشنواره فروش اینترنتی
مدرس خیابانی با اشاره به اینكه صدا و سیما هم بدون محدودیت، تبلیغات گسترده ای از فروش اینترنتی صورت خواهد داد و اظهار داشت: نقش صدا و سیما و رسانه ها برای این فروش های اینترنتی، بسیار مهم می باشد چونكه آنرا از یك پروژه موقت، به یك فرهنگ دائم و ثابت بین مردم تبدیل می كنند و مزایای قابل توجهی خواهد داشت.
وی اضافه كرد: صدا و سیما در دوره قبل بالغ بر ۶ هزار ثانیه تبلیغ كرد ولی حالا آنرا به بالغ بر ۴۰ هزار ثانیه تبدیل خواهد نمود.
مصوبه ستاد سوخت برای افزایش ۲۰ درصدی سهمیه ناوگان حمل و نقل طرح فروش اینترنتی
مدرس خیابانی اظهار داشت: با مصوبه ستاد سوخت، آن دسته از ناوگان حمل و نقلی كه در كالارسانی برای فروش های اینترنتی مشاركت دارند، ۲۰ درصد سهمیه سوخت بیشتری دریافت خواهند كرد.
وی اضافه كرد: كمیته سیاستگذاری فردا شنبه جلسه تشكیل خواهد داد تا مشخصاً راجع به حمل و نقل ناوگان درون شهری كنونی تصمیم گیری نماید.

1399/01/15
22:13:32
5.0 / 5
2762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است