بازی لیزر تگ در ایران

واكنش معاون وزیر ارتباطات به نشت اطلاعات كاربران تلگرام

واكنش معاون وزیر ارتباطات به نشت اطلاعات كاربران تلگرام به گزارش لیزر تگ معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شناسایی عامل جمع آوری اطلاعات كاربران تلگرام و ارجاع گزارش برای رسیدگی قضایی به دادستانی اطلاع داد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، بعد از فیلترینگ تلگرام از اردیبهشت سال ۹۷ كه تا امروز ادامه یافته، در كنار پیام رسان های داخلی، نسخه های غیررسمی تلگرام رشد كردند و بااینكه كارشناسان امنیتی بارها استفاده از نسخه های غیررسمی را منع كردند، حالا شماره تلفن و شناسه های كاربری ۴۲ میلیون كاربر ایرانی تلگرام بوسیله این نسخه های غیررسمی جمع آوری شده و برای فروش با قیمت ۵۰۰ دلار در بازار سیاه قرار گرفته است.
این داده ها توسط گروهی به نام «سامانه شكار» روی سرور Elasticsearch قرار گرفته كه برای دسترسی به آن هیچ گونه رمز عبور و احراز هویتی لازم نبوده است و البته این داده ها در ۲۵ مارس، بعد از آنكه یك محقق امنیتی به نام باب دیاچنكو این مساله را گزارش داد، از این سرور حذف شده اند.
تلگرام در واكنش به این مساله اعلام نموده كه نشت داده ها بوسیله تلگرام های غیررسمی صورت گرفته كه با این شركت سازگاز نبوده اند. تلگرام یك برنامه منبع باز است و به اشخاص ثالث اجازه می دهد نسخه های خودرا تهیه كنند. از آنجائیكه برنامه رسمی تلگرام در ایران مسدود شده است، خیلی از كاربران به استفاده از نسخه های غیررسمی می پردازند. سخنگوی این شركت می گوید: متأسفانه با وجود هشدارهای ما مردم ایران هنوز از برنامه های تاییدنشده استفاده می نمایند.
‏در واكنش به این اتفاق، امیر ناظمی - رئیس سازمان فناوری اطلاعات - در توییتر نوشت: در گزارش مركز ماهر در دی ۹۶ در مورد عدم امنیت پوسته های تلگرام آگهی دادیم. البته شواهدی وجود دارد كه این اطلاعات به شیوه دیگری جمع آوری شده است.
وی همینطور اشاره كرد: ‏سایت ادعاشده با نام شكار كه در شركت رسپینا میزبانی می شده، شناسایی شد. ‏گزارش برای رسیدگی قضایی به دادستانی ارجاع خواهد شد.1399/01/13
21:33:16
5.0 / 5
3446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است