بازی لیزر تگ در ایران

علت افت كیفیت اینترنت در ایام اخیر

علت افت كیفیت اینترنت در ایام اخیر به گزارش لیزر تگ به قول نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت، اپراتورها به علت افزایش۴۰ درصدی استفاده مصرف دیتا در یك هفته گذشته، برای عرضه سرویس آماده نبودند كه این مورد منجر به افت كیفیت شده بود و الان ظرفیت شبكه ارتباطی آنها افزایش یافته است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، از نخستین روز اسفند كه خبر رسمی ورود ویروس كرونا به كشور منتشر گردید تاكنون، شیوع بیماری كووید ۱۹ كه میزبان این ویروس می باشد، روند صعودی داشته و در حال گسترش است. بنابراین از آنجاكه حضور در مكان های عمومی از بیشترین احتمالات مبتلا شدن به این ویروس و مبتلا شدن به آن به آسانی با قرار گرفتن در معرض عطسه ها و سرفه های یك مبتلا و دست دادن با وی است، مسؤلان تلاش در كاهش حضور افراد در اماكن عمومی دارند.
اما در این روزها كه حضور افراد در مراكز آموزشی، اداری و امكان عمومی كاهش یافته و بسیاری ماندن در خانه را ترجیح داده اند، برخی فعالیتهای كاری خویش را به صورت دوركاری انجام می دهند و دانش آموزان و دانشجویان هم از ابزارهای فناوری اطلاعات برای یادگیری از راه دور استفاده می نمایند، استفاده از دیتا افزایش یافته و این مورد منجربه كاهش كیفیت اینترنت شده است.
در این راستا سجاد بنابی -نایب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت- در گفتگو با ایسنا، درباره مشكلات اینترنتی در ایام اخیر اظهار داشت: هم اكنون در لایه دسترسی بین شبكه ملی اطلاعات و شبكه بین الملل مشكل خاصی نداریم، مشكل ظرفیت در لایه دسترسی اپراتورهای موبایل و عرضه دهندگان خدمات FCP است كه اینترنت و ترافیك داخل كشور بیشتری را به آنها تخصیص دادیم.
وی درباره علت آماده نبودن اپراتورهای اینترنتی برای افزایش مصرف اینترنت توسط كاربران توضیح داد: در یك هفته گذشته مصرف دیتای كشور ۴۰ درصد افزایش داشته كه شامل دیتای داخلی و دیتای بین الملل می شود كه این مصرف در ایام اخیر هم به اوج رسیده است، اما اپراتورها به علت افزایش استفاده تعداد كاربران برای عرضه سرویس هم در لایه ی شبكه هم در لایه ی فركانس آماده نبودند.
بنابی با اشاره به تمهید زیرساخت برای افزایش كیفیت اینترنت اظهار نمود: شركت ارتباطات زیرساخت طی دو روز گذشته ظرفیت شبكه ی ارتباطی اپراتورها را حدود ۳۰۰ گیگابیت برثانیه افزایش داد. همینطور با كمك سازمان تنظیم مقررات از اپراتورها خواستیم به این خاطر كه مصرفشان افزایش یافته و كیفیتشان افت كرده، ظرفیت هایشان را هم بالا برند.
همینطور در هفته های گذشته یكی از مواردی كه منجر به افت كیفیت در خدمات اینترنتی شده بود، حملات سایبری به زیرساخت های كشور بود. نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به اینكه آیا در ایام گذشته حمله سایبری به زیرساخت های كشور صورت گرفته است، اعلام نمود كه حمله خاصی نبوده است.

امكانات زیرساختی برای آموزش های مجازی
در شرایطی كه مراكز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای پیشگیری از شیوع كرونا تعطیل شدند، استفاده از امكانات فضای مجازی یكی از راهكارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود. بنابی درباره فراهم كردن زیرساخت ها در این عرصه بیان نمود: پیش از این با كمك وزارت علوم و آموزش و پرورش در شبكه علمی كه محل اتصال دانشگاه های كشور به شبكه ملی اطلاعات و اینترنت است و هم در شبكه رشد كه مربوط به شبكه آموزش و پرورش و هوشمندسازی مدارس است، ارتباطات را تأمین كردیم و ظرفیت مناسبی در این فضا وجود دارد.
وی درباره تعرفه این خدمات توضیح داد: وزیر ارتباطات با هماهنگی با اپراتورها و كسانی كه سرویس های زیرساخت ارتباطات مانند كلاس های آنلاین، سرویس های آموزش الكترونیكی و نمایش فیلم به صورت آنلاین عرضه می دهند، مذاكره كردند تا آنها بعد از تایید وزارت علوم و آموزش و پرورش، تعرفه های مصرف كاربران را برای پلت فرم ها و سرویس هایی كه تایید شده، مجانی كنند و هر زمان كه این آمار را به ما اعلام كنند، ما قابلیت اعمالش را داریم.1398/12/13
13:34:29
5.0 / 5
3213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است