بازی لیزر تگ در ایران

كسب وكارهایی كه با دوركاری به نتیجه می رسند

كسب وكارهایی كه با دوركاری به نتیجه می رسند به گزارش لیزر تگ در شرایطی كه ویروس كرونا به ایران هم رسیده و یكی از عوامل جلوگیری از آن، حضور كمتر در مكان های عمومی عنوان شده است، شركت هایی كه پیشتر فرهنگ دوركاری را برای كاركنان خود جا انداخته اند، با برخورداری از ابزارهای فناوری، راحت تر می توانند از این امكان برای ادامه فعالیت خود استفاده كنند، درحالی كه كسب وكارهای سنتی مسیر دشوارتری در پیش دارند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، باآنكه تنها یك هفته از زمانی كه اولین خبر رسمی مبتلا شدن به ویروس كرونا در كشور انتشار یافت، می گذرد، اما كرونای جدید با نام كووید ۱۹ در همین مدت تأثیر زیادی داشته است؛ از افرادی كه در خیابان ها با ماسك و دستكش رفت وآمد می كنند تا تعطیلی خیلی از مراكز آموزشی و حتی بسته شدن مرزهایمان از جانب كشورهای همسایه و لغو خیلی از پروازها.
اطلاعات كم و بیشتر از ویروس كرونا می گوید حضور در مكان های عمومی از بیشترین احتمالات مبتلا شدن به این ویروس می باشد، چونكه كرونا باآنكه طبق آمار در مقایسه با خیلی از بیماری های خانواده خود احتمال مرگ كمتری دارد، اما مبتلا شدن به آن به آسانی قرار گرفتن در معرض عطسه ها و سرفه های یك مبتلا و دست دادن با وی است.
اما یكی از مواردی كه این روزها برای كاهش هرچه بیشتر رفتن به مكان های عمومی مورد توجه قرار گرفته، استفاده از دوركاری در محیط های اداری است. دوركاری یا انجام وظایف كاری در منزل، یكی از طریق هایی است كه می تواند از حضور افراد مبتلا و احتمال انتقال این ویروس توسط آنها بكاهد و همینطور كسانی كه در معرض انتقال هستند را در مقابل این ویروس حفظ كند.
نگرانی از همه گیری این ویروس، سبب شده دولت ژاپن از شركت ها بخواهد تا امكان كار كردن كارمندان خود از منزل را فراهم نمایند. باآنكه همین حالا هم خیلی از مراكز آموزش از مدارس و دانشگاه ها در شهرهایی كه مبتلایان به كرونا تایید شدند، تعطیل شده است، اما خیلی از رفت وآمدها در شهر مربوط به ادارات است و در ایران كه آمار رسمی مبتلایان به كرونا افزایش یافته، همچنان خیلی از ادارات و شركت ها فعالیت عادی خویش را دارند.
اما در دوركاری، كاركنان می توانند وظایفی كه به آنها محول شده را بدون حضور فیزیكی در محل كار و سازمان خود و با رعایت ضوابط انجام دهند. البته این امكان برای تمامی مشاغل وجود ندارد ولی در شرایطی كه در تراكم جمعیت احتمال شیوع این ویروس بیش تر است، همین كه برای دوره ای كوتاه هم كارمندان بتوانند به صورت حداقلی در محل كار خود حاضر شده و تراكم جمعیت را كاهش دهند، می تواند در ممانعت از گسترش كرونا موثر باشد.
علیرغم این درحال حاضر در خیلی از شركت های اینترنتی یا اپراتورها اعلام شده كه وظایف كارمندان خویش را به صورت دوركاری به آنها محول كردند. هرچند شركت های فناوری در راه تبدیل شدن فرآیند كاری شان به یك فرآیند دوركاری دستشان بازتر است و می توانند با استفاده از زیرساخت هایی كه دارند و استفاده از ماهیت فناوری، راحت تر به این كار اقدام نمایند، اما شركت ها و ادارات سنتی برای مقابله با این چالش كار سخت تری دارند.
البته كه در همین شركت ها هم مشكلاتی برای فراهم كردن امكان دوركاری برای كاركنان وجود دارد، چونكه فرهنگ دوركاری چندان در كشور جا نیفتاده است. در این حوزه عطا خلیقی - كارشناس حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات - در پاسخ به این كه چرا هنوز امكان دوركاری در خیلی از شركت ها فراهم نشده است، اظهار داشت: ما آمادگی فرهنگی برای این كار را نداریم و این یك مبحث جدید در كشور ماست. البته بعضی از شركت ها قبلا آزمایش كردند و به نتیجه رسیدند و بنا به نوع مدیریتشان برای تحویل كارها، مبادرت به دوركاری كردند.
وی با بیان این كه شركت هایی كه از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می نمایند، می توانند به دوركاری اقدام نمایند، اضافه كرد: بنابراین این كار برای استارت آپ ها كه از این ابزار استفاده می نمایند و قبلا تجربه اش را داشتند، راحت تر است، هرچند این شركت ها هم بخش های مختلفی دارند، برای مثال بخش های محتوایی یا فنی می توانند مبادرت به دوركاری كنند، اما این كار شاید برای برخی از بخش ها همچون كسانی كه احتیاج به ارتباط B۲B (مدل ارتباط با مشتری) دارند، دشوار باشد، چونكه در این كسب وكارها ارتباط چهره به چهره لازم است.
این كارشناس فناوری اطلاعات همینطور تصریح كرد: شركت هایی كه پیش از این امكان دوركاری را برای كاركنانشان فراهم نموده و تجربه اش را داشته باشند، می توانند از این امكان استفاده كنند. درنهایت و از آنجاكه بسیاری از شركت ها هم آغاز به دوركاری كردند، اگر این تجربیات به صورت دارایی در شركت ها مورد استفاده قرار گیرد، می تواند در آینده سودمند باشد.1398/12/09
23:10:12
5.0 / 5
3712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است