بازی لیزر تگ در ایران

حملات بدافزاری غول مرحله آخر جهان

حملات بدافزاری غول مرحله آخر جهان لیزر تگ: كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری اعتقاد دارند كه حملات بدافزاری بسیار بیشتر از پیش رواج یافته و كاربران فضای مجازی را به شدت گرفتار خود كرده اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، باتوجه به روند صعودی حملات سایبری و بدافزاری در جهان، خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه خیلی از شركت های كوچك و بزرگ در جهان قادر نیستند حملات سایبری و بدافزاری و نفوذ هكرها را زودتر از وقوع تشخیص داده و پیش بینی كنند؛ بدین ترتیب از بروز لطمه های سایبری و اینترنتی كه به سرقت حجم زیادی از اطلاعات شخصی و خصوصی كاربران منجر می شود، جلوگیری به عمل بیاورند.
حالا اخیرا كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری خاطرنشان كرده اند كه حملات بدافزاری و هك اطلاعات مالی و شخصی كاربران در فضای مجازی بسیار بیشتر از پیش خواهند شد به شكلی كه هر روز خیل عظیمی از كاربران را با مشكلات مختلفی روبرو خواهدنمود و آنها را به دردسرهای جدی و فراوانی خواهد انداخت.
طبق گزارش وب سایت fox۸live، چندی قبل شهردار شهر نیو اورلئان در ایالات متحده آمریكا از یك حمله سایبری گسترده و بزرگ آگاهی داد كه بالغ بر ۷ میلیون دلار به زیرساخت های اصلی این شهر خسارت وارد كرده است.
موسسه سوفولب (SophosLabs) درباب پیش بینی بدافزارها در سال ۲۰۱۸ برآورد كرده بود كه خطرات و تهدیداتی كه حملات سایبری برای موسسات، شركت ها، بانك ها و كاربران عادی ایجاد می كردند، نه تنها در سال های آتی كمتر نخواهد شد، بلكه ركورد سالهای گذشته را نیز خواهد زد و هرساله وضعیت وخیم تر و بدتری را ایجاد خواهدنمود.
دوركا پولاتای – پژوهشگر و محقق امینت سایبری موسسه سوفولب – دراین باره خاطرنشان كرده بود " اگر تابحال بدافزارها به كامپیوتر ها بیشتر از سایر دستگاهها و گجت های الكترونیكی حمله می كردند، باید در اینجا اظهار داشت كه از این پس باید منتظر هك شدن همه دستگاههای الكترونیكی كه از آن استفاده می كنید باشید".
همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها و شركت سابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.
بدین سبب می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) بطور قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شركت های مختلف كشورهای جهان برجای گذاشته است.
باج افزار، بدافزاری است كه به مجرمان اینترنتی این امكان را می دهد تا بتوانند بوسیله كنترل ازراه دور، كامپیوتر شخص قربانی را قفل كنند به شكلی كه كاربر نتواند از سیستم خود استفاده نماید، سپس یك پنجره روی كامپیوتر شخص نمایان می شود و به او آگهی می دهد تا زمانی كه هزینه ای پرداخته نشود، نمی تواند قفل فایل های كامپیوتر اش را بازكرده و ازآن استفاده نماید.
منبع:

1398/11/02
22:57:53
5.0 / 5
4584
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است