بازی لیزر تگ در ایران
مایكروسافت:

اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است

اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است لیزر تگ: مایكروسافت ضمن معرفی گوشی جدید خود، اخیرا خاطرنشان كرده است كه اندروید بهترین سیستم عامل موبایل در جهان است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، مایكروسافت اولین بار سیستم عامل ویندوز فون را در سال ۲۰۱۰ معرفی نمود و به دنبال آن، چند نسخه دیگر از آنرا منتشر نمود. شركت مایكروسافت امیدوار بود با خرید بخش لومیای نوكیا در سال ۲۰۱۴، تولید تلفن های همراه هوشمند خودرا افزایش دهد. اما این گوشیهای هوشمند مبتنی بر ویندوزفون نتوانستند هیچ گاه به موفقیت های بزرگ دست بیابند و این امر سبب شد مایكروسافت با خسارات عمده ای روبرو شده و مرگ ویندوزفون را بطور رسمی و همگانی اعلام نماید.
این روزها، تنها دو سیستم عامل اندروید و iOS در گوشیهای هوشمند هستند كه به شدت باهم به رقابت تنگاتنگی پرداخته اند و بازار گوشیهای هوشمند را بطور تمام و كمال در اختیار خود قرار داده اند.
پانوس پانای، مدیر ارشد محصول گروه Microsoft Device در رویدادی در فروشگاه بزرگ این شركت در لندن، اذعان كرد كه اندروید هم اكنون بهترین و محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان شمرده می شود كه در سال های اخیر توانسته سهم خودرا به میزان قابل توجهی در بازارهای جهانی افزایش دهد و تا حد زیادی سهم iOS بزرگترین رقیبش، را نیز از آن بگیرد.
او همینطور دلیل انتخاب اندروید بعنوان سیستم عامل گوشی سرفیس دوئو این شركت را برتری آن خواند و اصرار كرد كه استفاده از این سیستم عامل، سبب موفقیت مایكروسافت در زمینه گوشیهای هوشمند خواهد شد.
طبق گزارش وب سایت phonearena، سخنان این مدیر ارشد بدون شك می تواند نشان دهنده موفقیت بی چون و چرای گوگل بعنوان توسعه دهنده اندروید تلقی شود، شركتی كه در سال های اخیر یكی از بزرگترین و مهم ترین رقبای مایكروسافت در توسعه سیستم عامل های موبایل به شمار می آمد و حالا این شركت به ضعف خود و ویندوزفون اعتراف كرده و می خواهد با روی آوردن به سیستم عامل توسعه داده شده توسط رقیبش، باری دیگر به عرصه موبایل بازگردد و در بازارهای جهانی گوشیهای هوشمند جایگاهی پیدا كرده تا بدین ترتیب در زمینه های مختلف سودآوری و درآمدزایی ایجاد كند.
بگفته كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری، مایكروسافت و اپل در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای زمین زدن گوگل و اندروید كردند اما بنظر می رسد كه این گوگل است كه آنها را به زانو درآورده و باعث شده است كه درباره برتریت اندروید سخن بگویند.
این در حالیست كه پیش تر خیلی از مفسرین برآورد كرده بودند كه مایكروسافت برای محصول جدید و تاشوی خود از ویندوز ۱۰ موبایل استفاده خواهدنمود.
مفسرین فعال در موسسه تحقیقاتی IDCهمچنین با ارائه آمار و نمودار اهتمام دارند كه سهم اندروید و iOS را در سال های آینده، ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ میلادی، پیش بینی كنند. این آمارها حاكیست كه سهم اندروید در سال های آینده به تدریج افزایش پیدا خواهدنمود و از ۸۶.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۸۷.۱ درصد در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید. از طرفی دیگر، سهم iOS رو به كاهش رفته و در سال ۲۰۲۳ میلادی به ۱۲.۹ درصد می رسد.
همین طور بنظر می رسد كه بازارهای جهانی گوشیهای هوشمند هم چنان در انحصار گوگل و اپل باقی بمانند و بجز دو سیستم عامل اندروید و iOS، سیستم عامل دیگری یارای رقابت و مقاومت در مقابل این دو غول تكنولوژی را نداشته باشد.
منبع:

1398/07/28
16:42:40
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: iOS , اپل , اندروید , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است