بازی لیزر تگ در ایران

لنز چند میكرونی ارزان گوشیها را باریك تر می كند

لنز چند میكرونی ارزان گوشیها را باریك تر می كند لیزر تگ: یكی از چالش هایی كه موجب می شود باریك تر كردن گوشیهای هوشمند دشوار شود، عدم انعطاف لنزهای دوربین های گوشیها است، اما ابداع یك لنز تازه می تواند مشكل مذكور را برطرف كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، پژوهشگران موفق به تولید لنزهای تخت و باریكی شده اند كه ضخامت آن برابر با یك هزارم لنزهای عادی و وزن آن یك صدم لنزهای متداول در بازار است.
معمولا لنزهای دوربین های گوشیهای هوشمند مجموعه ای یكپارچه هستند و با عبور نور از خود آنرا به سنسور منتقل می كنند. از همین رو ضخامت آنها از دومیلیمتر كمتر نیست. ولی پژوهشگران دانشگاه یوتا با تولید نمونه اولیه لنزی كه از مجموعه ای از ریزساختارهای جدید تشكیل شده این ضخامت را كاهش داده اند.
این لنز تازه در واقع دارای اجزای گوناگون و ریزلنزهای خاصی است كه هر یك نور را در بخشی خاص از سنسور گوشی متمركز می كنند و در نهایت بسته های گوناگون نور هدایت شده یك تصویر واحد را بر روی سنسور شكل می دهند. در واقع این ریزلنزها در كنار یكدیگر یك لنز كامل را می سازند.
كیفیت تصاویر تهیه شده بدین شیوه تفاوتی با لنزهای عادی ندارد ولی لنز جدید تنها چند میكرون ضخامت دارد كه برابر با یك بیستیم ضخامت موی انسان است.
همچنین این لنز بجای شیشه های گران قیمت و سنگین از پلاستیك های سبك تر و ارزان تر تشكیل شده است. لنز جدید از توانایی بیشتری برای شكار امواج نوری مادون قرمز هم برخوردار می باشد و پس هزینه عكاسی و فیلم برداری شبانه با استفاده از گوشیها و پهپادها را هم می كاهد.


منبع:

1398/07/17
14:32:31
5.0 / 5
5442
تگهای خبر: تولید , دوربین , كیفیت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است