بازی لیزر تگ در ایران

نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال كشور رونمایی می شود

نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال كشور رونمایی می شود لیزر تگ: اولین هاب صادارتی محتوای دیجیتال كشور با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شكوفایی رونمایی می شود.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری با اشاره به برگزاری مراسم رونمایی از اولین هاب صادراتی محتوای دیجیتال كشور، بیان كرد: این هاب بعنوان اولین هاب صادرات محتوای دیجیتال در حوزه های مختلفی چون نرم افزارهای تلفن همراه، محتوای ویدیوئی و انیمیشن فعالیت می كند.
وی ادامه داد: هم اكنون ۲۲ هزار برنامه نویس در حوزه طراحی و توسعه نرم افزارهای كاربردی در یكی از فروشگاه های ایرانی نرم افزار اندروید فعالیت می نمایند كه این تعداد، فعالیت قابل قبولی در بازارهای بین المللی ندارند و بازار داخلی آنها نیز بزرگ و قابل توجه نیست.
بگفته محمدی، خیلی از این نرم افزارها ظرفیت حضور در بازارهای بین المللی را دارند؛ اما شرایط و ضوابط حضور در این بازارها را برای خود ایجاد نكرده اند. بطور مثال این نرم افزارها به زبان های رایج جهانی مجهز نیستند و طراحی مقبولی برای ارائه در بازار جهانی ندارند.
نرم افزارهای كاربردی ایرانی در بازار جهانی حضور می یابند
او همینطور اشاره كرد: بنا بر این نیاز بود كه یك مجموعه ای برای پشتیبانی از آنها شكل بگیرد تا این نرم افزارهای كاربردی شرایط فعالیت و فروش در بازارهای بین المللی را نیز بیابند و به بازارهای جهانی دست بیابند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تغییرات مورد نیاز این نرم افزارها برای حضور در بازار جهانی، عنوان كرد: این مجموعه طراحی شده تلاش می كند تا نرم افزارهای موجود در فروشگاه ایرانی نرم افزار اندروید برای ورود به بازارهای جهانی چند زبانه شوند و بعنوان واسطه ای بین المللی از حضور آنها در دنیا حمایت كند. همین طور طراحی آنها در چارچوب یك مدل مورد پسند جهانی تغییر كند.
او همینطور بیان كرد: هاب صادراتی محتوای دیجیتال قسمتی از یك پازل بزرگ تری به نام اكوسیستم اشتغال دیجیتال است. این اكوسیستم با برگزاری بوت كمپ ها و شتاب دهنده های برنامه نویسی، توسعه خواهد یافت. در واقع نرم افزارهای موجود ابتدا در بوت كمپ ها حضور می یابند، سپس به شتاب دهنده تبدیل می شوند و در مرحله نهایی بعد از تبدیل شدن به یك شركت، به بازارهای جهانی راه می یابند.
محمدی در ادامه اشاره كرد: پلت فرم هاب صادرات محتوای دیجیتال توسط یكی از شركت های فعال در حوزه دیجیتال طراحی شده است و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح می شود.
منبع:

1398/06/08
11:17:00
5.0 / 5
4372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است