بازی لیزر تگ در ایران
تحلیلگران چینی:

سرمایه گذاری در بیت كوین، قمار است!

سرمایه گذاری در بیت كوین، قمار است! به گزارش لیزر تگ تحلیلگران چینی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال بر این باورند كه روند سقوط ارزش ارزهای دیجیتال رمزپایه همچون بیت كوین در سال ۲۰۱۹ میلادی هم ادامه خواهد داشت.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، طی چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چراكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست یابند.

چندی پیش بود كه كارشناسان پیش بینی كرده بودند با شكوفایی فناوری بلاك چین، روند استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده هم صعودی خواهد شد و رشد قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد نمود.

اما حالا تازه ترین اخبار و گزارشهای انتشار یافته نشان داده است كه روند نزولی كه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین در اواخر سال ۲۰۱۸ طی كردند، امسال میلادی هم ادامه پیدا خواهد نمود.

اخباری كه رسانه های دولتی چین این روزها بر روی آن تمركز زیادی كرده اند، آن است كه سرمایه گذاری در زمینه بیت كوین در سال قبل میلادی تبدیل به یك كابوس و سیاه چاله برای معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال شد كه حالا به نظر می آید سرمایه گذاران باید در سال ۲۰۱۹ هم مراقب سقوط های احتمالی این ارزهای رمزپایه باشند چون كه برپایه پیش بینی و تحلیل خیل عظیمی از كارشناسان بیت كوین همچنان علائم كاهش قیمت را از خود نشان داده و بازار خرید و فروش آن افزایش قیمت مشهودی نداشته است.

به طور كلی می توان اظهار داشت كه پیش بینی های بدبینانه در مورد ارزش ارزهای دیجیتال به مراتب بیشتر از پیش بینی های خوشبینانه است.

براساس گزارش وب سایت coindesk، شیائو لی (Xiao Lei) به عنوان یك تحلیل گر سیاستهای ارزی و مالی كه كاهش قیمت ناگهانی ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۷ را پیش بینی كرده بود، خاطرنشان كرده است كه وقتی كه ارزش بیت كوین بیشتر از ۲۰ بار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا كرد، می توان به راحتی فهمید كه چنین افزایشی نمی تواند هیچگاه دوام داشته باشد و بزودی باید منتظر یك سقوط قابل توجه بود كه در اواخر سال ۲۰۱۸ همین اتفاق هم افتاد. حالا هم برآورد من این است كه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یك بازی قمار است كه هیچ برنده ای نخواهد داشت.

هوانگ لیانگ (Huang Liang) یكی دیگر از تحلیلگران فعال در حوزه ارزهای رمزنگاری شده، هم در این باره می گوید بازار ارزهای رمزپایه یك بازی بدون سود و برنده است و افرادی كه در این بازار سود كسب می كنند، در حقیقت باید با قیمت بالاتری هم به خریداری ارزهای بیشتر بپردازند كه در مجموع می توان گفت سود عملیاتی چندانی برای آنها به ارمغان نخواهد آورد. افزایش ناگهانی ارزش بیت كوین در سال ۲۰۱۷ هم به علت ورود خیل عظیمی از كاربران و معامله گران به این بازار بود كه مبادرت به داد و ستد و خرید و فروش ارزهای دیجیتال كردند كه در بین آنها تعداد زیادی هم قربانی كلاهبرداران حرفه ای شدند و تمام اندوخته و سرمایه های خویش را از دست دادند.

سانگ هانگ (Sun Hang) یكی دیگر از این كارشناسان به عنوان تحلیل گر ارشد موسسه TokenClub، هم چشم انداز مشابهی داشته و بر این باور است كه وضعیت بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر عدم تعادل در عرضه و تقاضا نخواهد توانست به شرایط عادی و مناسبی بازگردد.

البته لازم به ذكر است كه خیلی از كارشناسان معتقدند از آنجایی كه دولت چین همواره با توسعه و استخراج ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده مخالف بوده است همواره در تلاش است تا چشم انداز تیره و تاری را برای این حوزه ترسیم كند و كاربران و شهروندان چینی را از استخراج و سرمایه گذاری در این بازار پرریسك منع كند.
1397/10/21
22:24:55
5.0 / 5
4090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است