بازی لیزر تگ در ایران
رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان پشتیبانی می كند

صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان پشتیبانی می كند لیزر تگ: رئیس صندوق نوآوری بر لزوم پشتیبانی از محصولات شركت های دانش بنیان كه توانایی رقابت با نمونه های مشابه خارجی دارند اصرار كرد و اظهار داشت: این قبیل شركت ها كه پتانسیل صادراتی دارند حمایت می شوند.به گزارش لیزر تگ به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر علی وحدت در جمع مدیران عامل شركت های دانش بنیان استان خراسان رضوی كه بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۲ دیماه در محل پارك علم و فناوری استان خراسان رضوی برگزار گردید اضافه كرد: بحث تولید فرصت های صادراتی و پشتیبانی از توسعه بازار محصولات دانش بنیان یكی از برنامه های مهم صندوق نوآوری وشكوفایی به حساب می آید. در همین راستا به دنبال ابزارسازی های لازم هستیم كه یكی از آنها تخفیف سود صادراتی است.
وحدت اظهار داشت: یكی دیگر از سیاست های صندوق نوآوری و شكوفایی پشتیبانی از حضور شركت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی به منظور توسعه بازار و صادرات محصولات دانش بنیان است از این رو چنانچه شركت ها، پیشنهاد حضور در نمایشگاه های خارجی برای شناسایی بازار هدف و توسعه محصولات دانش بنیان خویش را داشته باشند، صندوق آمادگی لازم برای پشتیبانی از حضور آنها در این نمایشگاه ها را دارد. همینطور برای تقویت شركت ها در حوزه صادرات امكان حمایت برای دریافت تاییدیه های فنی بین المللی در صندوق فراهم است.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اینكه برای كاهش بروكراسی موجود در عرضه خدمات صندوق به خصوص اعطای تسهیلات، برنامه متنوعی در نظر گرفته شده است، تصریح كرد: واقعیت این است كه تابحال به اندازه انتظاری كه از ما رفته است، نتوانسته ایم انتظارات را برآورده نماییم اما بطور قطع در آینده نزدیك اتفاقات خوبی در این عرصه در صندوق رخ خواهد داد.
وحدت با اشاره به اینكه استان خراسان رضوی پتانسیل بالایی در حوزه فناوری دارد، خاطرنشان كرد: هم اكنون خیلی از شركت های فناور این استان سابقه فعالیت چندین ساله دارند به صورتی كه ظرفیت و توانمندی های این شركت ها دارای شهرت ملی و بین المللی است.
وی تصریح كرد: در كنار توجه به توسعه پارك های علم و فناوری و مراكز رشد باید همزمان نگاه ویژه ای به توسعه و رشد شركت های بزرگ دانش بنیان هم داشته باشیم تا بتوانند نقش كشنده و به اصطلاح كمك كننده برای شركت های كوچكتر را ایفا كنند.
وی خطاب به فناوران این عرصه خاطرنشان كرد: صندوق نوآوری و شكوفایی قول می دهد همواره برای توسعه این فعالیت ها در كنار شما باقی بماند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به دو برنامه جدید برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان اظهار داشت: صدور ضمانت نامه در كمترین زمان ممكن و اعطای تسهیلات با اعتبارسنجی به صورت سرمایه در گردش با استفاده از منابع بانكی صندوق همچون برنامه های طراحی شده به شمار می روند كه بزودی جزئیات بیشتری از آن اطلاع رسانی خواهد شد تا شركت ها با كمترین بروكراسی از حمایت های صندوق نوآوری شكوفایی بهره مند شوند.
در ابتدای این نشست كه با حضور بیشتر از ۷۰ شركت دانش بنیان استان خراسان رضوی برگزار شد، برخی از مدیران عامل شركت ها دغدغه ها و سوالات خویش را در مورد چگونگی بهره مندی از خدمات صندوق نوآوری و شكوفایی مطرح نمودند كه دكتر وحدت رئیس هیئت عامل به همراه دكتر خیاطیان عضو هیئت عامل و دكتر قربانی معاون تسهیلات و تجاری سازی پاسخ دادند.
همچنین در این سفر یكروزه به مشهد مقدس، نشستی هم با ۶ شتابدهنده بزرگ استان، هئیت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان و هیئت رئیسه پارك علم و فناوری خراسان رضوی برگزار گردید.
 

1397/10/13
21:13:32
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: تولید , خدمات , رقابت , ضمانت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است