بازی لیزر تگ در ایران

تاثیر هوش مصنوعی بر سفر چیست؟

تاثیر هوش مصنوعی بر سفر چیست؟ لیزر تگ: هم اكنون، اصطلاح AI یا هوش مصنوعی فراگیر شده و ارتباطات بشری را تغییر داده است. پس فراگیری چنین علمی یكی از موارد ضروری در زندگی امروز بشر است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از نیوز، این فناوری بر زوایای مختلف زندگی تاثیر داشته است. هوش مصنوعی بر روند مسافرت بشر هم تاثیر داشته و باعث پیشرفت تجهیزات و كاهش هزینه ها در این زمینه شده است. در ذیل چهار برنامه علمی و كاربردی در سفر معرفی می شوند:
استفاده از هوش مصنوعی در شناخت تصویر
از این سیستم در فرودگاه ها و یا هتل ها برای شناسایی و صحت اطلاعات فرد استفاده می گردد. استفاده گسترده از این فناوری در آینده ای نه چندان دور اتفاق خواهد افتاد و هم اكنون هم از این سیستم در تعدادی از فرودگاه ها بعنوان سیستم آزمایشی استفاده می گردد.
واقعیت مجازی
با فناوری واقعیت مجازی دیگر نیازی نیست برای دیدن از مناطق مختلف به آن مكان ها سفر نماییم و با این فناوری لذت سفر و قرار گرفتن در آن مكان ها را تجربه خواهیم كرد.
چت بات
فناوری گفت و گو با كاربران هم یكی دیگر از تجهیزات مجهز به هوش مصنوعی است و از آن در برقراری ارتباط گفتاری آژانس های مسافرتی با كاربران استفاده می گردد. چت بات ها باعث صرفه جویی در هزینه ها می شوند.
چت بات ها، ربات های چت (chatbots) سرویسی هستند كه با یك سری قوانین مشخص و به كمك هوش مصنوعی طراحی می شوند و كاربران با استفاده از یك رابط چت با آنها ارتباط برقرار می كنند.
اینترنت اشیا یا IOT
هم اكنون از این فناوری در بعضی هتل ها استفاده می گردد و مسافران به راحتی و با گوشی هوشمند قادر به كنترل محیط اطراف و نیازهای خود بدون پرداخت هزینه خواهند بود.
موارد هیجان انگیز زیادی در ارتباط با فناوری وجود دارد كه شاید یك دهه پیش در تخیلات و تصورات بود. این روند پیشرفت نشان داده است انسان از ماشین جدا نخواهد شد و در واقع ماشین همدم و مراقب وی در آینده خواهد بود. پس صنعت گردشگری هم باید خویش را با این فناوری ها هماهنگ كند تا نیازهای گردشگری را برطرف سازد.1397/09/01
21:29:18
5.0 / 5
4664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است