بازی لیزر تگ در ایران

رشد گیاهان در تاریكی برای نخستین بار ممكن شد

رشد گیاهان در تاریكی برای نخستین بار ممكن شد لیزر تگ: محققان دانشگاه ام آی تی برای نخستین بار روشی برای رشد گیاهان در تاریكی كامل ابداع كرده اند، این در شرایطی است كه هیچ گیاهی بدون وجود نور قادر به رشد و پرورش نیست.به گزارش لیزر تگ به نقل از دیجیتال ترندز، پژوهشگران این دانشگاه می گویند موفق به ابداع گیاهی شده اند كه در تاریكی به رشد و نمو خود ادامه می دهند.
آنان به جهت اینكه به هدف خود برسند، نانو ذرات ویژه ای را در برگ های گیاه كاكائو گنجانده اند كه می توانند به مدت ۳. ۵ ساعت ذرات نور را از خود متشعشع كنند. تابش این ذرات نور ذخیره شده در نانوذرات و جذب آنها توسط برگ سبب می گردد كه این گیاه كاكائو حتی در تاریكی بتواند روال رشد عادی خویش را بپیماید.
این گیاه با استفاده از ذرات نانو قادر به تامین انرژی مورد نیاز خود بوده و محققان می گویند در هفته ها و ماه های آینده هم رشد این گیاه را زیر نظر می گیرند و شرایط رشد آن را با شرایط رشد گیاهان عادی مقایسه می كنند.
دانشمندان دانشگاه ام آی تی می گویند در آینده كاربرد این روش را توسعه خواهند داد و از آن برای تامین انرژی درختان بلند هم استفاده می كنند تا شرایط رشد آنها هم به سادگی فراهم گردد.
ماده شیمیایی اسرارآمیز مورد استفاده محققان در نانو ذرات یادشده، نوعی آنزیم اكسیدشده است كه لوسیفراز نام دارد و در بدن كرم های شب تاب هم وجود دارد و سبب درخشش بدن آنها هم می گردد. محققان به همین منظور از مولكول دیگری به نام كوآنزیم ای هم بهره برده اند كه روند فعالیت لوسیفراز را كنترل كرده و از اتمام سریع آن جلوگیری می كند.
هنوز مشخص نیست آیا در آینده می توان از این روش برای كسب اطمینان از رشد دائمی گیاهان در هوای تاریك بهره برد یا خیر.

1396/09/25
13:54:00
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: بدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است