بازی لیزر تگ در ایران
در انگلیس راه اندازی شد؛

سیستمی كه تماس با موبایل هنگام رانندگی را ردیابی می كند

سیستمی كه تماس با موبایل هنگام رانندگی را ردیابی می كند لیزر تگ: اخیرا در انگلیسی سیستمی كنار جاده ای آزمایش می گردد كه با یك اسكنر مخصوص تشخیص می دهد چه زمانی مشغول تماس با موبایل است و به او اخطار می دهد.به گزارش لیزر تگ به نقل از دیجیتال ترندز، در منطقه نورفولك (نزدیك لندن) در انگلیس یك سیستم كنار جاده ای آزمایش می گردد كه تشخیص می دهد چه زمان راننده پشت فرمان با موبایل تماس می گیرد.
این سیستم دارای اسكنری است كه قابلیت ردیابی سیگنال های انتشار یافته از یك موبایل هنگام برقراری تماس را دارد. در این وضعیت یك علامت الكترونیك در كنار جاده روشن و خاموش می گردد تا به راننده اخطار دهد.
به قول شركت Westcotec(سازنده این سیستم) اسكنر می تواند بین سیگنال های رادیویی موبایل و بلوتوث تمایز قائل شود (زیرا تماس های بلوتوثی در انگلیس قانونی است). در صورت تماس بلوتوثی علامت اخطار روشن نمی گردد.
به هرحال در وضعیت كنونی این فناوری با چند محدودیت روبرو است. نخست آنكه نمی تواند تشخیص دهد راننده یا مسافر مشغول تماس با موبایل هستند. ازاین رو در بعضی موارد علامت اخطار بدون ضرورت روشن می گردد.
در درجه دوم آنكه اگر راننده از اینترنت موبایل استفاده نماید، سیستم نمی تواند آن را تشخیص دهد. به قول محققان این روند بسیار خطرناك تر از برقراری تماس در جاده است.

1397/04/21
19:45:20
5.0 / 5
5618
تگهای خبر: موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است