بازی لیزر تگ در ایران

اثبات بی خطر بودن یك داروی آزمایشگاهی برای درمان لوكمیا

اثبات بی خطر بودن یك داروی آزمایشگاهی برای درمان لوكمیا لیزر تگ: مطالعه ای در فاز یك نشان داده است كه یك داروی آزمایشگاهی برای درمان لوكمیای لنفوسیتی مزمن بی خطر است.به گزارش لیزر تگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، نتایج انتشار یافته از فاز یك مطالعه ای بالینی در دانشگاه كالیفرنیا نشان داده است كه درمان با cirmtuzumab بعنوان یك داروی مبتنی بر آنتی بادی های منوكلونال می تواند بنیادینگی سلول های سرطان لوكمیای مزمن(CLL) را مهار كرده و مانع از خودنوزایی و مقاومت آن ها در برابر پیری شود.
در این مطالعه بالینی، محققان ۲۶ بیمار مبتلا به CLL را مقادیر رو به افزایشcirmtuzumab تیمار كردند و نشان داد كه این دارو به خوبی بوسیله بیماران تحمل شد. دوره ای كوتاه از درمان با این دارو باعث شد كه پیشرفت بیماری متوقف شود و این امر به آن ها اجازه داد كه برای بیش از ۸ ماه داروهای دیگری هم دریافت كنند.
این امر كه بیماران شركت كننده در این كارآزمایی بالینی شرایط شان بدتر نشد و مشكلاتی در تولید خون نشان ندادند و دچار مشكلات بالینی دیگر هم نشدند، خود بسیار پرارزش است.
لوكمیای لنفوسیتی مزمن یا CLL، شایع ترین سرطان خون در بالغین است كه منجر به تولید مقادیر زیاد، پیشرونده و كشنده سلول های سفید خونی موسوم به لنفوسیت ها می گردد. سالانه در كشوری مانند آمریكا ۲۱ هزار نفر به این سرطان مبتلا می شوند و ۴۵۰۰ نفر به علت مبتلا شدن به این سرطان می میرند.
داروی cirmtuzumab مولكولی به نام ROR۱ را هدف قرار می دهد كه به صورت طبیعی طی تكوین جنینی و تنها بوسیله سلول های جنینی بیان می گردد.
در شرایط پاتولوژیك این مولكول بوسیله سلول های سرطانی هم بیان می گردد و منجر به رشد و پراكنش یا متاستاز تومور می گردد. متاستاز مسئول ۹۰ درصد مرگ های مربوط به سرطان است. از آن جایی كه ROR۱ بوسیله سلول های بالغ طبیعی استفاده نمی گردد، می تواند ماركری عمومی برای سلول های بنیادی و ماركر اختصاصی برای سلول های بنیادی سرطانی باشد. بنابراین به نظر می رسد كهROR۱ می تواند هدفی جدید برای درمان های ضد سرطانی باشد.
در مجموع به نظر می رسد كه داروی cirmtuzumab با هدف قرار دادن ROR۱ روی سلول های بنیادی سرطانی، مانع از پیشرفت CLL می گردد و از آن جایی كه این مولكول روی سلول های طبیعی وجود ندارد، عوارض جانبی شدیدی برای بیماران تولید نمی نماید.

1397/03/18
12:51:56
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است