بازی لیزر تگ در ایران
توسط محققان MIT صورت گرفت؛

تولید نانوذراتی كه داروهای ضدسرطان را به مغز می رساند

تولید نانوذراتی كه داروهای ضدسرطان را به مغز می رساند لیزر تگ: گلیوبلاستوما یكی از مرگبارترین انواع سرطان است كه باعث شكل گیری تومورهای بدخیم سرطانی در بافت های عصبی مغز انسان می گردد و حالا راهی استثنایی برای مقابله با آن پیدا شده است.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، مقابله با سرطان مغز حتی در صورت تشخیص به موقع كار بسیار دشواری است و برای درمان این سرطان راه حل جدی وجود ندارد. مبتلایان به این سرطان معمولا بیش از یك سال عمر نمی كنند.
محققان دانشگاه ام آی تی می گویند موفق به ابداع نانوذراتی شده اند كه قادر به ورود به بافت های سرطانی مغز انسان با استفاده از رگ های خونی و انتقال دو نوع دارو برای مقابله با تومورها هستند.
یكی از این نانوذرات لیپوزوم ها هستند كه متشكل از قطراتی چرب برای انتقال دارو به درون لایه های صدمه دیده مغز می باشند. می توان یك داروی متداول در شیمی درمانی به نام temozolomide را به راحتی به این ذرات نانو اضافه كرد.
Temozolomide از توانایی منحصر به فردی برای صدمه زدن به دی ان ای سلول های سرطانی برخوردار می باشد.
برای افزایش توانمندی temozolomide و تسهیل فرایند جابجایی آن در رگ های خونی مغز پروتئینی موسوم به انتقالین هم به آن افزوده می گردد كه برای مقابله با سلول های سرطانی هم مفید می باشد. محققان هم اكنون با موفقیت این تركیبات را بر روی موش ها آزمایش كرده اند و قصد دارند در آینده این كار را بر روی انسان هم انجام دهند.

1397/03/06
13:49:32
5.0 / 5
4890
تگهای خبر: نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است