بازی لیزر تگ در ایران

امنیت ایمیل را جدی بگیرید

امنیت ایمیل را جدی بگیرید لیزر تگ: امروزه استفاده از ایمیل نسبت به گذشته بیشتر شده است؛ به شکلی که برای هر موضوعی مورد استفاده قرار می گیرد درصورتی که استفاده از ایمیل راه امنی برای برقراری ارتباط نیست.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، تعداد زیادی از بدافزارها بوسیله ایمیل گسترش می یابند و با بهره گیری از مهارتهای مهندسی اجتماعی، کاربران را متقاعد می کنند پیوست های نا امن را باز یا روی پیوند های فیشینگ کیلک کنند. از آنجائیکه ایمیل جهت زندگی دیجیتالی ما بیش از هر زمان دیگری مهم می باشد، باید بتوانیم تشخیص دهیم آیا افراد همان هایی هستند که ایمیل آنها می گوید. متوقف کردن حملات جعل هویت ایمیل به تلفیقی از بهداشت امنیتی، راهکارهای امنیتی ایمیل که از جعل هویت خاص محافظت می کنند و تعدادی از پارانویای سالم هنگام خواندن ایمیل ها نیاز دارد، حتی اگر بنظر می رسد از جانب افرادی است که به آنها اعتماد دارید. حملات ایمیل که از گذشته فیشینگ استاندارد را منتقل می کند، در طول سال ها بیشتر مورد هدف قرار گرفته و در ادامه بهتر است برای درک بهتر از حملات جعل هویت ایمیل بدانید.

حملات جعل هویت بوسیله ایمیل، ایمیل های مخربی است که کلاهبرداران وانمود می کنند یک نهاد مورد اعتماد هستند و از آن برای سرقت پول و اطلاعات حساس قربانیان استفاده می نمایند. نهاد معتبری که جعل هویت می شود، می تواند هر کسی باشد - رییس شما، همکار شما، یک فروشنده یا یک برند مصرفی که از آن ایمیل های خودکار دریافت می کنید.

نکته قابل توجه این است که حمله بصورت ایمیل مشکل و بطور نگران کننده ای موثر است، چون ما تمایل داریم که اقدام سریع را در مورد ایمیل های دریافتی از اشخاص شناخته شده انجام دهیم. کلاهبرداران از جعل هویت همزمان با سایر مهارتها برای کلاهبرداری از سازمان ها و سرقت اعتبار حساب استفاده می نمایند، حتی گاهی اوقات بدون اینکه قربانیان چند روز بعد از کلاهبرداری متوجه سرنوشت خود شوند.

با وجود این، می توان از بهترین روش های بهداشت امنیتی پیروی کرد تا خطر حملات جعل هویت را کم کرد. همچون این که لازم است به نشانه های مهندسی اجتماعی توجه کنید. حملات جعل هویت بوسیله ایمیل اغلب با زبانی صورت می گیرد که احساس اضطراب یا ترس را در قربانیان ایجاد و آنها را مجبور می کند اقدامی را که ایمیل می خواهد، انجام دهند؛ البته هر ایمیلی که موجب شود این احساسات به ما القاء شود، حمله جعل هویت نیست اما با این وجود عامل مهمی است که باید مراقب آن باشید.

همیشه ایمیل ها را چک کنید؛ ایمیل هدفمند به حساب های بانکی قربانیانی که بیش از اندازه مشغول هستند، حمله می کند و بجای توقف و تعامل منطقی با ایمیل، پیش از فکر، عمل می کنند. گرچه ممکنست چند ثانیه بیشتر بطول بیانجامد، اما همیشه از خود بپرسید که ایمیلی که می خوانید – و چیزی که ایمیل از شما می خواهد، منطقی است؟ بدین سبب هنگام خواندن ایمیل ها کمی بدبین باشید، حتی اگر از جانب نهادهای معتمد باشد.

برای جلوگیری از جعل هویت ایمیل، خیلی از سازمان ها محافظت مبتنی بر کلمات کلیدی را مستقر کرده اند و ایمیل هایی را که آدرس های ایمیل یا نام فرستنده مشابه با مدیران کلیدی (یا سایر کلمات کلیدی مرتبط) مطابقت دارند، بررسی می کنند. برای عبور از این کنترل های امنیتی، حملات جعل هویت از آدرس های ایمیل و نام فرستنده ها با تغییرات جزئی در نهادی که آنرا جعل می کنند، استفاده می نمایند. بدین سبب لازم است تغییرات آدرس ایمیل و نام فرستنده را بررسی کنید.

همچنین یکی دیگر از راه های جلوگیری از اسپم ها، استفاده از فیلتر است. بااینکه شما نمی توانید جلوی فرستادن اسپم ها را بگیرید، اما می توانید با فیلتر کردن و بدون نیاز به باز کردن آنها، مانع حضورشان در صندوق ورودی پیام های خود شوید. تمامی فیلترهای ایمیل نیازمند آموزش هستند و این کار مدتی طول می کشد. برای ایمیل هایی که شما آنها را اسپم در نظر می گیرید، این مساله یک اقدام اساسی است، بدین سبب شما باید تمامی ایمیل های اسپم و هرزنامه هایی را که وارد صندوق ورودی تان (اینباکس) می شوند، گزارش کنید. البته باید توجه داشته باشید که هیچ گاه این ایمیل ها را برای یافتن محتوای آنها باز نکنید، برای اینکه ایمیل های اسپم بطور معمول ممکنست حاوی چراغ هایی نامرئی باشند که به فرستنده اطلاع می دهند شما ایمیل را باز کرده اید و حسابتان، یک حساب فعال است و نتیجه این موضوع، اسپم های بیشتر خواهد بود.

اگرچه سفارش می شود مبادرت به باز کردن ایمیل های اسپم نکنید، اما با اینحال ممکنست سهوا اسپم ها را باز کنید. اگر سیستم ایمیل شما دارای یک «پنجره پیش نمایش» (preview pane) است، زمانی که شما هر ایمیل را انتخاب و یا از روی آن حرکت کنید، بطور خودکار باز می شود. بدین سبب برای جلوگیری از باز شدن اسپم ها، می توانید به به بخش تنظیمات رفته و پنجره پیش نمایش ایمیل یاهو را خاموش کنید.

البته مسدود کردن اسپم ها، آنها را حذف نمی نماید. هنگامی که سرویس ایمیل، ایمیل های اسپم را فیلتر می کند و هنگامی که شما آنها را به عنوان اسپم گزارش می کنید، آنها به پوشه اسپم یا ایمیل های ناخواسته منتقل می شوند و اگر شما پوشه را برای ایمیل های مشروع بررسی کنید، می توانید آنها را در آنجا ببینید.

به اعتقاد کارشناسان، کاربران همیشه لازم است از پیوندها و پیوست های ناخواسته اجتناب کنند. باید فرستنده ایمیلی که به شما ارسال می شود را بشناسید و به منبعی که از آنجا تهیه می شود، اعتماد کنید. اگر مطمئن نیستید، محتاط باشید و اهتمام کنید از باز کردن ایمیل از یک منبع و فرستنده ناشناس بطور کلی جلوگیری کنید. اما اگر یک ایمیل ناخواسته را باز کردید، هیچ گاه روی پیوندها کلیک نکنید و اسناد Word را که در ایمیل پیوست شده اند، باز نکنید. این فایل ها می توانند شما را به یک وب سایت مخرب سوق دهند یا ابزار شما را با ویروس آلوده کنند.
در صورتیکه حساب کاربری شما مورد نفوذ قرار گرفت، سریعا به دوستان و اقوام خود هک شدن ایمیل تان را اطلاع دهید تا در صورت فرستاده شدن ایمیل جعلی از جانب شما برای آنها، مراقب باشند. علاوه بر موارد ذکر شده بر طبق اطلاعات پلیس فتا رمز عبور خودرا افشا نکنید. در صورتیکه رمز عبور ایمیل تان از شما خواسته شد تامل کنید و در صورت دریافت ایمیلی در خصوص درخواست اطلاعاتی مانند کلمه عبور حساب کاربری ایمیل، هیچ گاه کلمه عبور را ارائه ندهید، برای اینکه در صورت لو رفتن رمز عبور از آن سوء استفاده می نمایند.
باز کردن هر ایمیل و دقت در جزئیات و آدرس ایمیل فرستنده و IPاز اهمیت زیادی برخوردارست. هیچ وقت اطلاعات کاربری خودرا بوسیله یک درخواست یا فرمی که بوسیله ایمیل دریافت کرده اید، وارد نکنید. در یک ایمیل مشکوک به فیشینگ یا هر ایمیل ناشناخته دیگری فایل های ضمیمه را باز نکنید. بطور مرتب کارهایی که در حساب کاربری شما به انجام می رسد را زیر نظر داشته باشید.

منبع:

1402/04/23
16:57:34
0.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است