بازی لیزر تگ در ایران

هزینه اینترنت همراه با نرخ آزاد چقدر است؟

هزینه اینترنت همراه با نرخ آزاد چقدر است؟ لیزر تگ: تعرفه بالای اینترنت آزاد در مقایسه با بسته های اینترنتی، کاربران را به غیرفعال کردن آن تشویق می کند تا بتوانند از دریافت قبوض بالای ناخواسته جلوگیری نمایند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، روزانه کاربران با استفاده از اینترنت همراه به فعالیتهای روزانه خود مشغول هستند و از بسته های اینترنتی استفاده می نمایند اما زمانی که این بسته های اینترنتی برای کاربر تمام می شود و بسته ای جایگزین آن ذخیره نباشد، اینترنت با نرخ آزاد محاسبه می گردد که مبالغی بالاتر در مقایسه با بسته های اینترنتی ندارد.

سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیمکارت های دائمی به ازای هر کیلوبایت، ۰.۴ ریال و برای سیمکارت های اعتباری ۰.۶ ریال است. این به این معناست که در سیمکارت دایمی، هزینه هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۴۲ هزار تومان و در سیمکارت اعتباری هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه می شود که هزینه های بالایی در مقایسه با بسته های اینترنتی است. ازاین رو حالا بیشتر کاربران از دیتای موبایل و خصوصا بسته های ارائه شده توسط اپراتورها استفاده می نمایند. با این حال، با تمام شدن بسته های اینترنتی، تعرفه آزاد اپراتورها فعال می شود.

اما یکی از مشکلاتی که به کاربران تلفن های همراه بار مالی زیادی به آنها تحمیل می کند، احتمال قطع نشدن اینترنت همراه پس از اتمام بسته های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، در حالیکه کابران می توانند با استفاده از کدهای دستوری، اینترنت آزاد را غیرفعال کنند.

به دنبال شکایت های کاربران از اپراتورهای تلفن همراه در این حوزه، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امکانی را فراهم نموده تا مشترکان اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند. نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد بعد از اتمام بسته اینترنت هم به این گونه است که مشترکان اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول) با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) می توانند با شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* این امکان را غیر فعال کنند.

منبع:

1401/12/24
13:28:49
0.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است