بازی لیزر تگ در ایران

رونمائی از پروژه شبدر تیک تاک

رونمائی از پروژه شبدر تیک تاک به گزارش لیزر تگ، تیک تاک در بحبوحه فشارهای رو به رشد قانونگذاران آمریکایی و اروپایی، سیستم امنیت داده جدیدی با نام پروژه شبدر را رونمایی نمود.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و شورای اتحادیه اروپا، به تازگی با استناد به نگرانی های امنیتی نسبت به تیک تاک، استفاده از این اپلیکیشن چینی را در گوشیها و دستگاههای اداری دیگر خود ممنوع کرده اند.

در این بین، کاخ سفید از قانونی حمایت کرده که به دولت برای ممنوعیت اپلیکیشن تیک تاک و سایر فناوری های خارجی که تهدیدهای امنیت ملی ایجاد می کنند، اختیارات جدید می دهد.

تیک تاک در یک کنفرانس خبری اعلام نمود سال جاری، ذخیره سازی اطلاعات کاربران اروپایی در این منطقه را آغاز خواهد نمود و انتقال اطلاعات به اروپا تا سال ۲۰۲۴ ادامه پیدا می کند. در جهت این اقدام، تیک تاک تائید کرد بزودی دیتاسنتر دومی را در ایرلند و دیتاسنتر دیگری را در منطقه هامار نروژ خواهد گشود. این دیتاسنترها توسط شرکت دیگری اداره خواهند شد.

این شرکت اعلام نمود انتقال اطلاعات به خارج از اروپا را کاهش داده و دسترسی کارمندان به اطلاعات کاربران این پلت فرم را محدود خواهد نمود.

تیک تاک استراتژی مشابهی در آمریکا با نام پروژه تگزاس دارد تا خصومت قانونگذاران آمریکایی را برطرف کند.

در این بین، دیده بان امنیت سایبری جمهوری چک نسبت به استفاده از تیک تاک اخطار داد و به شمار رو به رشد آژانس های غربی پیوست که مدعی هستند این اپلیکیشن ویدئویی چینی، ریسک امنیتی دارد. آژانش NUKIB سفارش کرد تیک تاک در گوشیهایی که کاربرانشان، به زیرساخت حساس و مهم دسترسی دارند، نصب نشود. همینطور از سیاستمداران و مقامات دولتی خواست از استفاده از تیک تاک، اجتناب کنند و اعلام نمود عموم مردم جهت استفاده از تیک تاک و خصوصا اشتراک گذاری محتوا در این پلتفرم، باید تجدیدنظر کنند.

بر اساس گزارش رویترز، بایت دنس که شرکت مادر تیک تاک است، اعلام نموده است نگرانی ها نسبت به این اپلیکیشن، بر اساس اطلاعات نادرست بوده و استفاده از آن برای جاسوسی را انکار کرده است. پکن هم منکر داشتن هر گونه نیتی جهت استفاده از این اپلیکیشن برای جاسوسی شده است.

منبع:

1401/12/20
12:46:07
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است