بازی لیزر تگ در ایران

خروج سریع تولیدکنندگان اپل از چین

خروج سریع تولیدکنندگان اپل از چین لیزر تگ: تولیدکنندگان چینی محصولات اپل احتمالاً سریع تر از آنچه خیلی از ناظران انتظار دارند، ظرفیت تولید را به خارج از چین منتقل کنند تا از روبرو شدن با نتایج تشدید تنش ها میان پکن و واشنگتن اجتناب کنند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، شرکت گوئرتِک که سازنده ایرپاد است، یکی از تولیدکنندگان فراوانی است که درحال بررسی انتقال تولید به خارج از چین است. کازویوشی یوشیناگا، نایب رییس گوئرتِک در مصاحبه ای اظهار داشت: این شرکت ۲۸۰ میلیون دلار در یک کارخانه ویتنامی جدید سرمایه گزاری نموده و همزمان درصدد توسعه فعالیت در هند است. شرکت های فناوری آمریکایی سخت در تلاش هستند تا تولیدکنندگانی نظیر گوئرتِک، مناطق دیگر را برای تولید بررسی نمایند.

منازعه رو به گسترش میان آمریکا و چین، از جنگ تجاری شروع شد اما از آن زمان، به ممنوعیتهای گسترده تبادل تراشه و سرمایه توسعه پیدا کرده است و موجب بازبینی صنعت الکترونیک در زنجیره تامین چند دهه ای خود شده است. وابستگی جهان به چین بعد از شیوع پاندمی کووید ۱۹ و محدودیتهای سخت گیرانه پکن که به تولید همه محصولات، از تلفن همراه گرفته تا خودرو ضربه زد، به روشنی نمایان شد.

تامین کنندگان قراردادی اپل به سبب اصرار این شرکت آمریکایی درباره ی حفظ محرمانگی در زنجیره تامین جهانی، به ندرت درباره ی برنامه خود صحبت می کنند.

سازنده آیفون درباره ی طرحهای خود برای متنوع کردن زنجیره تامین خارج از چین و اصلاح مدلی که تیم کوک، مدیرعامل فعلی اپل در زمان استیو جابز فقید طراحی کرد، حرفی نمی زند. این غول آمریکایی مراقب است مانع گمانه زنی ها درباره ی کاهش سرمایه گذاری این شرکت در چین شود. پشت صحنه، ۹ تولیدکننده از ۱۰ تولیدکننده قراردادی مهم اپل ممکنست در تدارک مهاجرت بزرگ به کشورهایی نظیر هند باشند که مشوق هایی را تحت ابتکار "ساخت هند" نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور، ارائه کرده است.

بلومبرگ اینتلیجنس برآورد می کند که ممکنست هشت سال بطول بیانجامد تا تنها ۱۰ درصد از ظرفیت اپل به خارج از چین منتقل شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هم اکنون، ویتنام هم یک پایگاه تولید جذاب مانده است. اپل ممکنست بخواهد این کشور را به هاب تولید ایرپاد، آی پد و مک بوک تبدیل کند. عمده سفارش های تولید ایرپاد توسط شرکت های گوئرتِک و "لوکس شیر پرسیژن اینداستری" دریافت می شود که یک مجتمع تولیدی در شمال ویتنام دارد.
1401/12/12
10:28:16
0.0 / 5
212
تگهای خبر: اپل , تلفن همراه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است