بازی لیزر تگ در ایران

علی بابا در یک قدمی اخراج از بورس آمریکا

علی بابا در یک قدمی اخراج از بورس آمریکا به گزارش لیزر تگ هولدینگ علی بابا به علت عدم امکان دسترسی بازرسان مالی آمریکایی به حسابرسی های مالی این شرکت، در یک قدمی حذف از بازار سهام آمریکا قرار گرفت.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز جمعه هولدینگ علی بابا را به لیست شرکت هایی اضافه کرد که به سبب امتناع پکن از موافقت با درخواست مقامات آمریکایی جهت بررسی صورت های مالی آنها، با خطر حذف روبرو هستند.

سهام علی بابا بعد از اعلام تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به روند نزولی ادامه داد و حداکثر ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.

این رگولاتور درحال برخورد با شرکت هایی است که سهام آنها در نیویورک معامله می شود و شرکتهای مادر آنها در چین و هنگ کنگ مستقر هستند.

ده ها کشور دیگر به بازرسان مالی آمریکا، اجازه دسترسی به صورتهای مالی شرکتها را می دهند و با دسترسی مقامات آمریکایی به حسابدارهای داخلی و بررسی اسناد موافقت می کنند. اما چین و هنگ کنگ ضمن اشاره به قوانین محرمانگی و نگرانیهای امنیت ملی، مخالفت کرده اند.

با آغاز شمارش معکوس برای حذف شدن شرکتهای چینی از بازار سهام آمریکا، برخی از این شرکتها شامل علی بابا و کینگ سافت کلود هولدینگ اخیرا اعلام نموده اند به دنبال ثبت اولیه در بازار سهام هنگ کنگ هستند. این تغییر مکان بورس، امکان دارد به شرکتهای چینی کمک نماید سرمایه گذاران چینی بیشتری را جذب کنند و همینطور برای سایر شرکتهای چینی ثبت شده در بازار سهام آمریکا که در معرض حذف شدن هستند، مکان دیگری فراهم می آورد.

افزودن شدن شرکتهای چینی همچون علی بابا به لیست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بعد از انتشار اظهارنامه های مالی سالانه ۲۰۲۱ آنها صورت گرفته و سرمایه گذاران جهانی را نگران کرده است.

بلومبرگ در آوریل گزارش کرده بود پکن با رگولاتورهای آمریکایی درباره لجستیک فراهم کردن بررسی صورت های مالی شرکتهای چینی ثبت شده در بازار نیویورک گفت و گو کرده است و این امید را برانگیخته بود که توافقی در این حوزه صورت می گیرد. اما گری گنسلر، رئیس این کمیسیون مکررا اعلام نموده است که مشخص نیست مقامات آمریکایی و چینی به توافق برسند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگر رگولاتورهای آمریکایی و چینی به توافق نرسند، علی بابا بزرگترین شرکت چینی خواهد بود که از بورس های آمریکا اخراج می شود. این شرکت می گوید از زمان ارائه اولیه عمومی در نیویورک در سال ۲۰۱۴، حسابهای این شرکت توسط شرکتهای حسابداری شناخته شده در سطح جهانی بررسی شده و طبق استانداردهای رگولاتوری بوده است.
1401/05/08
13:13:43
0.0 / 5
316
تگهای خبر: استاندارد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است