بازی لیزر تگ در ایران
با حمایت صندوق نوآوری محقق شد

راه اندازی پلت فرم شهر هوشمند در ۳ شهر كشور

راه اندازی پلت فرم شهر هوشمند در ۳ شهر كشور لیزر تگ: یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به راه اندازی پلت فرم شهر هوشمندی شد که زیر سیستم های تعبیه شده در آن شامل شبکه اجتماعی و پیامرسان، بازار آنلاین، مدرسه هوشمند، سازمان ساز هوشمند حرفه ای است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، محمد اکبرپور سکه، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به پلت فرم شهر هوشمند اظهار داشت: سیستم نوآوری اجتماعی حرفه ای پروسیس در لایه چهارم از شهر هوشمند، زیرساخت پلت فرم شهر هوشمند را بوجود آورده است که اپلیکیشن ها و زیر سیستم های دیگر می توانند در این لایه سوار شوند.
وی با اشاره به اینکه شهر هوشمند از پنج لایه «سخت افزار»، «آنتن ها و اینترنت»، «سنسورها و IOT»، «لایه نرم افزاری» و در نهایت «لایه اپلیکیشن ها» تشکیل شده است، افزود: زیر سیستم های تعبیه شده در این پلت فرم شامل شبکه اجتماعی و پیام رسان، بازار آنلاین"همینجا"، مدرسه هوشمند «پروسا»، سازمان ساز هوشمند حرفه ای «اسمارت» و «انجمن سلسله مراتبی» مناسب برای تدریس مجازی اساتید است. این پلت فرم هم اکنون در شهر بهشهر استان مازندران و شیروان و بجنورد از شهرهای خراسان شمالی به راه افتاده است و بزودی در شهر بندرعباس هم فعال خواهد شد.
اکبرپور بزرگترین مزیت این پلت فرم را فراهم کردن زیرساخت برای استارت آپ ها عنوان نمود و اظهار داشت: استارت آپ ها می توانند ابزارهای خویش را به سادگی و با اضافه کردن یک ماژول خدماتی به پلت فرم اضافه کرده و در بستر شهر هوشمند «پرسیس» خدمات عرضه کنند. بعنوان مثال بازار آنلاین یکی از خدمات این پلت فرم است. بازار اینترنتی محلی بعنوان مرجع جامع کسب و کار عمل می کند و فروشگاه ها و سازمان ها می توانند کالاها و خدمات خویش را ثبت کرده و در اختیار شهروندان قرار دهند.
وی محلی بودن فروشگاه ها بر مبنای هر شهر، قابلیت ایجاد فروشگاه اینترنتی برای مشاغل خانگی، داشتن فرایند خرید اینترنتی بسیار ساده از هر فروشگاه با کمترین مصرف اینترنت، تخصیص یک سایت و یک اپلیکیشن به فروشگاه های ثبت شده، امکان داشتن فروشگاه اینترنتی مشارکتی و غیر مشارکتی را از مزایای این فروشگاه اینترنتی نام برد و خاطرنشان کرد: این سیستم نوآور یک زیرساخت قدرتمند است که بعنوان یک پلت فرم انعطاف پذیر با معماری چند لایه و مناسب برای شهر هوشمند، طراحی و پیاده سازی شده است. اپلیکیشن های مختلف کاربردی در حوزه های کسب و کارهای خدماتی و فروشگاهی، سازمان ها، ادارات، آموزشگاه ها، دانشگاه ها و مدارس می توانند در این زیرساخت جامع به صورت یکپارچه قرار گیرند. هر شهروند فقط کافی است اپلیکیشن این شهر هوشمند را نصب کرده و با نقش های مختلف از خدمات الکترونیک و آنلاین در سازمان ها و کسب وکارهای مختلف شهر هوشمند بهره ببرد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد میزان استقبال از این پلت فرم اظهار داشت: در حوزه آموزش مجازی برخی از دانشگاه ها و مدارس از این زیرساخت استفاده می نمایند. در حوزه کسب و کارها هم اپلیکیشن بازار آنلاین در این زیر ساخت قرار داده شده است و مشاغل خدماتی و فروشگاهی در آن فعالیت تجاری انجام می دهند. تا امروز نزدیک به ۵۰ هزار کاربر، بیشتر از ۲۰۰۰ کسب و کار و بیشتر از ۵۰۰۰ کالا در این زیرساخت ثبت شده است.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی در مورد استفاده این شرکت از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی هم تصریح کرد: برای نمونه سازی پلت فرم این شهر هوشمند مبلغ ۹۳ میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردیم و هم اکنون قرارداد تسهیلات تجاری سازی به میزان ۲۰۰ میلیون تومان را با صندوق نوآوری داریم که بخشی از آن دریافت شده است.
منبع:

1400/01/25
21:28:25
0.0 / 5
868
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است